Szczęśliwy finał akcji dla Marka Suwezdy

W piątek, Marka Suwezdę odwiedził św. Mikołaj :)

Choć święta Bożego Narodzenia dopiero za tydzień, św. Mikołaj odwiedził już Marka Suwezdę wręczając mu prezent, dzięki któremu będzie mógł znów normalnie funkcjonować.

Przypomnijmy, że do kradzieży doszło w nocy z 17 na 18 listopada. Wtedy nieznani sprawcy zabrali Markowi dwa laptopy, które były jego "oknem na świat".

Czytaj więcej:Marek Suwezda został okradziony. Możecie pomóc!

Nasza informacja umieszczona na Facebooku porwała do działania Polaków, którym los okradzionego Marka nie był obojętny.  Dzięki Wam udało się zebrać ponad 63 tysiące złotych w zbiórce organizowanej przez Fundację Jeden Uniwersytet, które zostaną przekazane na nowy sprzęt i wózek dla Marka.

Czytaj także: Zebrali ponad 60 tysięcy złotych dla Marka!

Wśród niosących pomoc znalazł się Daniel Rusin, czyli internetowy Reżyser Życia, który w piątek podarował Markowi nowego laptopa.

- Odwiedziłem Marka wraz z nowym laptopem HP Probook 40. Ucieszył się niesamowicie, bo to laptop z programem dla niewidzących to jego okno na świat. Marek wzruszył mnie swoją dobrocią i nastawieniem do życia pomimo ostatniej sytuacji. Niestety do tej pory praktycznie nie śpi obawiając się, że złodzieje wrócą. Kim trzeba być by okradać niepełnosprawnego człowieka? Rabując go powiedzieli ''cicho bo będzie bolało'' - opisuje Daniel Rusin.

Obdarowany nie krył zadowolenia z powodu odzyskania swojego okna na świat, jednak na tym nie kończą się jego problemy. - Niestety do tej pory praktycznie nie śpi obawiając się, że złodzieje wrócą - zauważa Rusin. - Marek potrzebowałby jeszcze parę innych rzeczy. Coś do bezpieczeństwa jak alarm, wpłaty pieniężne na konto Fundacji bo ma problemy zdrowotne oraz... samo zainteresowanie - namawia Daniel.

Nadal można wpłacać darowizny na Konto Fundacji 1U na nr konta: 17 1090 1476 0000 0001 3707 2820. W tytule przelewu należy wpisać: "Dla Marka Suwezdy".

Wydarzenia Ogólnouniwersyteckie