Senat w żałobie po śmierci prof. Teresy Rabskiej

Rektor prof. Andrzej Lesicki przemawia w trakcie żałobnego Senatu

Pamięci zmarłej prof. Teresy Rabskiej poświęcone było otwarte żałobne posiedzenie Senatu Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz Rady Wydziału Prawa i Administracji UAM. Uroczystość odbyła się w Sali Lubrańskiego (Collegium Minus).

Profesor Wydziału Prawa i Administracji UAM Teresa Rabska była współtwórczynią dziedziny publicznego prawa gospodarczego, wybitną przedstawicielką poznańskiej szkoły administratywistów, autorką licznych publikacji naukowych, nauczycielką wielu pokoleń polskich prawników. Była też pierwszą w historii UAM kobietą, która pełniła funkcję Prorektora (1984-1985). Zmarła 7 sierpnia 2018 roku, w wieku 91 lat.

PROF. TERESA RABSKA

Czytaj też: Odeszła profesor Teresa Rabska

- Żegnamy wybitną uczoną, perłę w koronie naszej Almae Matris, lubianą, cenioną, osobę ciepłą i serdeczną, otwartą dla świata i ludzi, tytana pracy, czego wyrazem są liczne medale i odznaczenia. Zawsze będzie niedościgłym wzorem - mówił JM Rektor UAM prof. Andrzej Lesicki podczas pogrzebu prof. Teresy Rabskiej.

Wydarzenia Wydział Prawa i Administracji