Sandra Wawrzyniak laureatką Studenckiego Nobla 2020

Sandra Wawrzyniak

Sandra Wawrzyniak z Wydziału Nauk Politycznych i Dziennikarstwa i redaktor naczelna Flesza została laureatką plebiscytu Studencki Nobel 2020.

W piątkowe popołudnie odbyła się Gala plebiscytu Studencki Nobel 2020. Ze względu na pandemię przybrała ona niecodzienny charakter, ponieważ prowadzący w sposób wirtualny łączyli się ze zwycięzcami. W kategorii Dziennikarstwo i Literatura nagrodę otrzymała studentka WNPiD Sandra Wawrzyniak.

- O byciu dziennikarzem zaczęłam myśleć dosyć późno, bo przez większość swojego liceum myślałam o tym, aby iść na prawo. Jednak w trzeciej klasie, kiedy  nauczyciele zaczęli mi mówić, że mam lekkie pióro, stwierdziłam, że może jednak nie prawo a dziennikarstwo, więc wywróciłam moje plany o 180 st. i zamiast szykować się na "małego" prawnika, szykowałam się na "małego" dziennikarza - mówiła laureatka.

Studencki Nobel to cykliczny konkurs organizowany przez Niezależne Zrzeszenie Studentów, którego celem jest wyróżnienie studentów o wybitnych osiągnięciach na różnych polach-zarówno naukowych, artystycznych jak i społecznych. Jest jedynym ogólnopolskim konkursem stypendialnym w pełni tworzonym przez organizację studencką. Wpisując się w powszechne dziś trendy innowacyjności i związanego z nimi inwestowania w kapitał ludzki, ma umożliwić wyróżniającym się młodym ludziom wykorzystanie ich osiągnięć do zaistnienia w świecie nauki i biznesu.

Sandrze serdecznie gratulujemy i życzymy samych sukcesów.

Sandra Wawrzyniak

Czytaj także: WNPiD członkiem European Journalism Training Association