Prof. Teresa Tomaszkiewicz. Popieram profesora Naskręckiego

Prof. dr hab. Teresa Tomaszkiewicz

Zarządzanie tak wielką instytucją, jaką jest UAM, wymaga olbrzymiego doświadczenia i znajomości różnych aspektów jej funkcjonowania. Dobro naszej uczelni leży mi na sercu, dlatego popieram Prof. dr hab. Ryszarda Naskręckiego na zaszczytne stanowisko Rektora.

Popieram Go dlatego, że w swojej karierze przez lata nabrał doświadczenia w zarządzaniu jednostkami uczelni jako dziekan Wydziału Fizyki (2005-2012), wieloletni członek Senatu i przewodniczący Senackiej Komisji ds. Kształcenia (2012-2016), prorektor w obecnej kadencji, ale przede wszystkim dlatego, że był autorem i realizatorem największego, ostatniego wyzwania UAM : pozyskania statusu uczelni badawczej, co było marzeniem nas wszystkich. Jemu to się udało!!  Popieram Prof. Naskręckiego również dlatego, że otwiera UAM na świat, rozumie, że należy współpracować z wieloma uniwersytetami w Europie i na świecie, wie że często inny język niż angielski łączy wspólnoty akademickie na najwyższym poziomie naukowym. Jest rozpoznawalny na licznych forach międzynarodowych, wspierał UAM w dołączaniu do wielu sieci międzynarodowych, np. do AUF – światowej sieci zrzeszającej najlepsze, frankofońskie ośrodki badawcze.  Ma świetne kontakty z ośrodkami niemieckojęzycznymi. Wie na czym polega różnorodność kulturowa, a to jest klucz do przyszłych sukcesów naszej uczelni.

Prof. dr hab. Teresa Tomaszkiewicz

Czytaj też: Dlaczego Naskręcki?

Wydarzenia Wydział Neofilologii