Prof. Radwan. Prof. Naskręcki potrafi zmieniać rzeczywistość

prof. Jacek Radwan fot. Adrian Wykrota
Prof. Jacek Radwan

Zadaniem rektora jest tworzenie takich warunków działania na uczelni, aby nasze pasje badawcze i dydaktyczne mogły zaowocować przełomowymi odkryciami, wybitnymi opracowaniami, a także gronem absolwentów wyposażonych w kompetencje niezbędne do rozwiązywania problemów ciągle zmieniającego się świata. Prof. Naskręcki przekonał mnie, że dobrze to rozumie.

Jako prorektor doprowadził do reorganizacji administracji obsługującej projekty badawcze i utworzenia działu ich wspierania. Odczułem to jako zmianę bardzo pozytywną, dzięki której badacze prowadzący projekty oraz wnioskujący o nie zyskali kompetentną i życzliwą pomoc. Wiele jeszcze jest do zrobienia, jednak ten przykład pokazuje, że prof. Naskręcki potrafi skutecznie zmieniać naszą uczelnianą rzeczywistość na lepsze. W dalszej poprawie warunków do prowadzenia badań pomogą środki powiązane ze statusem uczelni badawczej, o który skutecznie ubiegał się  kierowany przez niego zespół, przygotowując wysoko oceniony projekt. Nasza współpraca w Radzie Naukowej Szkoły Doktorskiej pokazała, że potrafi też słuchać innych, w tym doktorantów, których postulaty wspólnie staraliśmy się uwzględnić. Wyżej wspominane fakty i doświadczenia przekonują mnie, że prof. Naskręcki jest znakomitym kandydatem na rektora.

prof. Jacek Radwan

Czytaj też: Dlaczego Naskręcki?

Wydarzenia Wydział Biologii