Prof. Piotr Pawluć. Stawiam na prof. Kaniewską

prof. UAM dr hab. Piotr Pawluć

E jak euforia z wygranej – to moje ulubione hasło Alfabetu Kaniewskiej. Profesor Bogumiła Kaniewska lubi i potrafi wygrywać! I to nie tylko w rummikuba. Jest bowiem urodzoną liderką, która od wielu lat z sukcesem prowadzi ambitne projekty i wspiera inicjatywy dla dobra UAM. To wybitna literaturoznawczyni, tłumaczka i uczona, łącząca pasje naukowe z zaangażowaniem na rzecz UAM. Ujmuje serdecznością oraz pełną energii i życiowego entuzjazmu postawą, która skraca dystans i skupia wokół siebie liczne grono oddanych współpracowników.

Program Kaniewskiej to wizja Uniwersytetu otwartego i nowoczesnego. Cieszy mnie, że priorytetem w będzie zrównoważony rozwój oparty na dążeniu do doskonałości w nauce, jak i dydaktyce. Działania skierowane na współpracę międzynarodową, jakość badań i kształcenia podniosą konkurencyjność naszej uczelni na arenie międzynarodowej.

Jestem przekonany, że realizacja tego ambitnego programu pozwoli społeczności akademickiej zbudować długofalową wizję rozwoju UAM.

Czytaj też: Dlaczego Kaniewska?

prof. UAM dr hab. Piotr Pawluć

Wydział Chemii, kierujący Szkołą Doktorską nauk ścisłych UAM