Pożar w Słubicach. Oświadczenie Kanclerza

Kanclerz Marcin Wysocki

Kanclerz Marcin Wysocki wydał oświadczenie na temat nocnego pożaru w Collegium Polonicum.

W imieniu władz Uniwersytetu dziękuję wszystkim osobom – w szczególności pracownikom straży pożarnej i policji – za szybką pomoc i zaangażowanie w tę trudna akcję – pisze w oświadczeniu Kanclerz Marcin Wysocki.

W oświadczeniu czytamy, że pracownik ochrony uczelni zauważył ogień około 22.30 Dogaszanie pożaru trwało do godziny szóstej rano.

,,Wszystkie instalacje oraz wewnętrzne procedury postępowania zadziałały bez zarzutu. Materialne straty są znaczne, ale skupiają się wyłącznie na dachu i wyposażeniu ,,Dużej Auli’’ Co najważniejsze, nie ma osób poszkodowanych. Funkcjonowanie placówki – w tym utworzonego niedawno Uniwersyteckiego Liceum Ogólnokształcącego – nie ulegnie zakłóceniu. Przyczyny zdarzenia będą przedmiotem prowadzonego postępowania.’’ – pisze Kanclerz UAM.

Czytaj też: Pożar w Collegium Polonicum

Oświadczenie Kanclerza