Nie ma zgody na takie działania

Wydział Neofilologii

W ostatnim czasie na skrzynki mailowe władz i pracowników UAM, a także poza Uniwersytet, trafił e-mail dotyczący pracowników byłego Instytutu Językoznawstwa na Wydziale Neofilologii UAM. Wielu adresatów poczuło się urażonych i zaniepokojonych zawartymi tam stwierdzeniami, a także groźbami dalszego rozpowszechniania informacji godzących w dobre imię nie tylko poszczególnych wymienianych z imienia i nazwiska osób, ale także całego Wydziału. Zaniepokojeni pracownicy zwrócili się listownie do Rektora UAM z prośbą o rozważanie podjęcia kroków organizacyjnych i prawnych wobec anonimowych, na razie, nadawców e-maila.

Rektor dr. hab. prof. UAM Andrzej Lesicki polecił w dniu 23 lutego br. złożenie do Prokuratury Rejonowej Poznań – Stare Miasto w Poznaniu „Zawiadomienia o uzasadnionym podejrzeniu popełnienia przestępstwa zniesławienia pracowników Wydziału Neofilologii UAM przez nieustalonego sprawcę”. W liście do zaniepokojonych pracowników Rektor stwierdził z całą stanowczością, że działania takie jak te, których dopuścił się anonimowy autor (lub autorzy) w/w e-maila, nie są akceptowane i każdorazowo spotykać się będą z natychmiastową reakcją i konsekwencjami (w przypadku ujawnienia danych autorów).

Wydarzenia Wydział Neofilologii