Najlepsze szkoły w Wielkopolsce nagrodzone

Najlepsze licea i technika wyróżniono podczas Gali Wielkopolskiego Rankingu Liceów i Techników Perspektywy 2019. Choć ranking najlepszych liceów i techników 2019 organizowany przez Fundację Perspektywy  został ogłoszony po raz dwudziesty pierwszy w Warszawie, w Poznaniu na Wydziale Prawa i Administracji miała miejsce gala regionalna, która została zorganizowana po raz drugi.

Najlepszym szkołą w naszym województwie gratulowali prorektorzy, przedstawiciele Fundacji Perspektywy oraz Wielkopolska Kurator Oświaty.

- Nasz uniwersytet obchodzi w tym roku 100-lecie i chcemy zasłużyć sobie na miano najlepszej polskiej uczelni – mówił podczas Gali prof. Tadeusz Wallas, Prorektor UAM ds. kadry i finansów – Aby to zrobić niezbędne są nie tylko badania naukowe na światowym poziomie. Powinniśmy mieć także bardzo dobrych studentów, a żeby ich mieć, trzeba mieć dobrych kandydatów. Dlatego interesujemy się rankingami szkół średnich – dodał prof. Wallas.

- Pracujemy z wieloma partnerami, wśród których ci najważniejsi to właśnie szkoły – podkreślała prof. Beata Mikołajczyk, Prorektor UAM ds. kształcenia. – Chcemy być najlepszym uniwersytetem i uniwersytetem dla najlepszych – mówiła prof. Mikołajczyk.

- Możecie być dumni ze swoich sukcesów, zwłaszcza lokalnych – zwróciła się do uczniów Magdalena Rulska, dyrektor marketingu Perspektyw. I podkreśliła, że wagę regionalnych rankingów i gali jako pierwszy zrozumiał Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Czytaj także: Znamy laureatów II edycji Best Student Grand

Zwycięzcami tegorocznego Wielkopolskiego Rankingu Liceów i Techników Perspektywy 2019 zostali: II LO im. Generałowej Zamoyskiej i Heleny Modrzejewskiej z Poznania oraz Technikum Komunikacji w ZS Komunikacji z Poznania.

- Jesteśmy dumni, że od 9 lat jesteśmy lokomotywą wielkopolskiej oświaty. Za nami podążają inne wagony - szkoły, które na nas napierają. To nie rankingi są w szkole najważniejsze, liczą się także inne rzeczy jak atmosfera w szkole. To zaszczyt brać udział w takich jak rankingach jak Perspektywy, ale również zobowiązanie - mówił Ryszard Pyssa, dyrektor Technikum Komunikacji w ZS Komunikacji z Poznania.

Więcej informacji oraz pełną listę nagrodzonych szkół można znaleźć pod adresem: http://perspektywy.pl/licea oraz http://prespektywy.pl/technika.

Wydarzenia Wydział Prawa i Administracji