Studenci nagrodzeni w trakcie MycoRise Up!

MycoRise Up!
Obraz

Dwójka studentów z Wydziału Biologii zdobyła nagrody MycoRise Up! Wojciech Wysoczański (student IV) zdobył nagrodę główną Polskiego Towarzystwa Mykologicznego za referat pt. „Transfer wertykalny endofitów grzybowych: identyfikacja w nasionach i roślinach dojrzałych maliny (Rubus idaeus L.)” za referat przygotowany pod opieką naukową prof. dr hab. Marleny Lembicz, a Krzysztof Stawrakakis otrzymał wyróżnienie za referat pt. „Mikrobiom grzybowy jako potencjalne narzędzie w ochronie gatunkowej”

Druga edycja międzynarodowej konferencji dla młodych badaczy biologii, ekologii, ewolucji, genetyki i genomiki grzybów oraz grzybów w biotechnologii i medycynie MycoRise Up! odbyła się w dniach 23-25 kwietnia tego roku. Organizatorami konferencji było Polskie Towarzystwo Mykologiczne i Instytut Genetyki Roślin Polskiej Akademii Nauk w Poznaniu.

Nauka Wydział Biologii