Dyskutują w martwych językach? (wideo)

prof. Elżbieta Wesołowska

–  Łacina jest przede wszystkim potrzebna, by rozwijać umysł! -  mówi profesor Elżbieta Wesołowska, dyrektor Instytutu Filologii Klasycznej Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.  Rozpoczęła się tam właśnie Szkoła Letnia Żywej Łaciny i Greki.

W tym roku gości 70 uczestników z Polski i 13 z innych krajów, od Nowej Zelandii po Hiszpanie przez USA. Uczestnicy dyskutują na różne tematy w językach klasycznych, powszechnie uznawanych za martwe.  Szkoła Letnia  odbywa się w Poznaniu od 18 lat, należy do najstarszych tego typu spotkań na świecie.  Jest jedną z trzydziestu szkół żywej łaciny i jedną z siedmiu szkół żywej greki! Zajęcia potrwają do 19 sierpnia, odbywają się w Collegium Maius UAM przy ulicy Fredry w Poznaniu.

Czytaj też: Dwóch naukowców z UAM w gronie laureatów Uwertury

Nauka Wydział Filologii Polskiej i Klasycznej