Sto lat UP

Fotografia w nagłówku
redakcja
Prof. dr hab. Andrzej Sakson otrzymał Odznakę Honorową za Zasługi dla Województwa Warmińsko-Mazurskiego. Profesor odbierze Odznakę 30 sierpnia na Sesji Sejmiku Województwa Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie.
Fotografia w nagłówku
red
W czerwcu uroczyście świętowano dwudziestolecie współpracy UAM i Albert-Ludwigs-Universität Freiburg i Breisgau (ALU). Dwie dekady temu, 28 czerwca 2002 r., ówcześni rektorzy uczelni, prof. Wolfgang Jäger i prof. Stanisław Lorenc podpisali akt rozpoczynający formalnie ścisłą...
Fotografia w nagłówku
redakcja
Zapraszamy do lektury wakacyjnego wydania Życia Uniwersyteckiego. Numer lipiec-sierpień poleca się do czytania – nie tylko na urlopie.
Fotografia w nagłówku
redakcja
W Auli UAM odbył się koncert, który zakończył XXV edycję Poznańskiego Festiwalu Nauki i Sztuki. Głównym wydarzeniem wieczoru była artystyczna podróż do świata dźwięków i tańca.
Fotografia w nagłówku
Magdalena Ziółek
- Poznań jest dla mnie szczególnym miejscem, bo tu właściwie wszystko się zaczęło - mówiła w trakcie VIII Gali Poznańskiej Nagrody Literackiej Urszula Honek laureatka Nagrody – Stypendium im. Stanisława Barańczaka.
Fotografia w nagłówku
Agnieszka Książkiewicz Biuro Prasowe UAM
Na 23 i 24 maja zaplanowana została kulminacja obchodów 10-lecia Wydziału Anglistyki na UAM.