Cenię zdolności przywódcze prof. Kaniewskiej

Prof. dr Hans-Jochen Schiewer

Jestem dumny, że wraz z UAM z przystąpiliśmy do EPICURa. Wspólnie z uczelniami z Miluzy, Strasburga, Karlsruhe, Amsterdamu, Salonik oraz Wiednia mamy potencjał, aby rozwinąć się w jedną z najsilniejszych europejskich sieci uniwersyteckich. Ten wspólny sukces był możliwy tylko dzięki pracy i zaangażowaniu Bogumiły Kaniewskiej.

Wspaniale się z nią współpracuje, dlatego odegrała decydującą rolę w sukcesie EPICURa. Cenię jej zdolności przywódcze: uważna, zmotywowana, zdecydowana i skuteczna w swoich decyzjach. Jest doświadczoną na arenie międzynarodowej badaczką. Ma wszystkie cechy, których potrzebuje odnoszący sukcesy rektor. Jako rektor Uniwersytetu Alberchta i Ludwika we Fryburgu, prezes federacji, współzałożyciel EPICUR oraz prezes niemieckiego U 15 miałbym przyjemność i przywilej pracować z Bogumiłą Kaniewską jako rektorem UAM. Pod jej kierownictwem uczelnia zdobędzie wysoką pozycję w sieci najlepszych europejskich uniwersytetów.