Wydział Fizyki

Fotografia w nagłówku
Ewa Konarzewska-Michalak
Prof. Wojciech Nawrocik i prof. Henryk Drozdowski z Wydziału Fizyki UAM otrzymali nagrody Polskiego Towarzystwa Fizycznego. Wyróżnienia wręczono podczas jubileuszowego 46. Nadzwyczajnego Zjazdu Fizyków Polskich w Warszawie.
Fotografia w nagłówku
Ewa Konarzewska-Michalak
COVID-19. Uczeni opublikowali pierwsze wyniki badań w czasopiśmie Science, które wskazują, że geny wpływają na przebieg choroby wywołanej przez wirus SARS-CoV-2. W badaniach The COVID Human Genetic Effort uczestniczy dr Paweł Zawadzki z zespołem naukowców.
Fotografia w nagłówku
Magdalena Ziółek
Jest jednym z kilkunastu w Europie, ale pierwszym w jej części środkowo-wschodniej. Duma polskiej nauki i ziszczone marzenie pokoleń fizyków i chemików. Narodowe Centrum Promieniowania Synchrotronowego Solaris już niedługo otworzy kolejną linię badawczą...
Fotografia w nagłówku
redakcja
Narodowe Centrum Nauki rozstrzygnęło konkurs Sonatina 4.Wśród laureatów znalazło się dwóch naszych naukowców.
Fotografia w nagłówku
redakcja
StethoMe – urządzenie, którego pomysłodawcami jest dwoje naukowców z Wydziału Fizyki UAM uzyskało dodatkowe finansowanie. Pieniądze wpłynęły m.in. z brytyjskiego funduszu Sebastiana Kulczyka  Manta Ray oraz polsko -izraelskiego TDJ Pitango Ventures. W sumie poznański start-up otrzymał 2,5 mln USD.
Fotografia w nagłówku
Jagoda Haloszka
Telefonia trzeciej generacji spowodowała, że staliśmy się mobilni, 4G umożliwiło nam nielimitowany dostęp do rozrywki, a co przyniesie tzw. piąta generacja? Na razie coraz bardziej zasadne staje się pytanie, czy jest nam ona tak naprawdę potrzebna i czy rzeczywiście zrewolucjonizuje świat? A może...