Wydział Filologii Polskiej i Klasycznej

Sesja naukowa w Collegium Maius rozpoczęła dwudniowe Dni Iliady w Poznaniu odbywające się w ramach miedzynarodowego Festiwalu Iliady. Wykład inauguracyjny Theogonic Motifs in the Iliad wygłosi dr Bruno Currie z Oksfordu.

Na Wydziale Filologii Polskiej i Klasycznej ma miejsce VI studencko-doktorancka konferencja naukowa „Słowianie, my lubim… świętować”, organizowana przez Koło Naukowe Slawistów UAM. Wydarzenie wpisuje się w cykl uroczystych obchodów Jubileuszu 100-lecia Uniwersytetu Poznańskiego.

Jagoda Haloszka

Na Wydziale Filologii Polskiej i Klasycznej UAM dziś Dzień Dialektologa 2019, zorganizowany przez Studenckie Dialektologiczne Koło Naukowe UAM oraz Pracownię Dialektologiczną UAM.

Jagoda Haloszka

Wiosna zawita do Collegium Maius nieco wcześniej, a to dzięki Słowiańskiemu Dniu Wiosny. Już po raz drugi Rada Samorządu Studentów WFPiK wspólnie z Kołem Naukowym Slawistów zaprasza do świętowania bułgarskiego zwyczaju "martenicy".

WFPiK

Ogłoszono wyniki Wydziałowego Konkursu na Najlepszą Pracę Magisterską (za rok 2018)! Nagrody i dyplomy wręczone zostały Laureatom podczas posiedzenia Rady Wydziału

Agnieszka Książkiewicz Biuro Prasowe UAM

"Rok 1918 w historii, polityce, kulturze i literaturze” – to tytuł III edycji Wojewódzkiego Konkursu dla Uczniów Szkół Ponadgimnazjalnych „Polacy i Niemcy w Europie”. W piątek, 22 lutego w Collegium Novum Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu ogłoszono nazwiska laureatów.

Z okazji Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego zorganizowano w Collegium Maius konferencję dla nauczycieli, bibliotekarzy, studentów oraz wszystkich tych, którym bliski jest język polski.

prof. Tomasz Mizerkiewicz

Rada Wydziału Filologii Polskiej i Klasycznej postuluje wprowadzenie trzech zasadniczych zmian w projekcie Statutu UAM

Prof. Bożena Chrząstkowska odebrała Medal Homini Vere Academico. Odznaczenie, przyznawane osobie „spełniającej wszelkie kryteria, które można stawiać człowiekowi prawdziwie akademickiemu” wręczył Rektor, prof. UAM, dr hab. Andrzej Lesicki.