Lumen 2020. Trwa dwudniowa konferencja dla Liderów Zarządzania Uczelniami. Wydarzenie online odbywa się w kontekście globalnej pandemii koronawirusa oraz licznych zmian w przepisach dotyczących szkolnictwa wyższego, których wdrożenie spoczywa na nowo wybranych władzach uczelni.
Krzysztof Smura
Stacja Ekologiczna UAM w Jeziorach w ubiegłym roku ‘’świętowała’’ trzydziestolecie. Niewątpliwie jest to miejsce szczególne na mapie naszej uczelni. Miejsce tajemnicze, ale dostępne dla każdego, komu przyroda WPN jest bliska.
W Plos Biology właśnie ukazał się ranking najczęściej cytowanych naukowców. Wśród 2% najczęściej cytowanych NA ŚWIECIE naukowców w swoich dziedzinach są też badacze z UAM.
Magdalena Ziółek
Monika Glosowitz – badaczka literatury i krytyczka literacka została laureatką tegorocznej Nagrody – Stypendium im. Stanisława Barańczaka za książkę „Maszynerie afektywne. Literackie strategie emancypacji w najnowszej polskiej poezji kobiet”.
Narodowe Centrum Nauki ogłosiło właśnie beneficjentów konkurów: Opus 19 i Preludium 19.  Wśród wyróżnionych, jak zawsze nie zabrakło naukowców z UAM
Pracowniczy Program Emerytalny (PPE) UAM to programu zabezpieczenia emerytalnego dla pracowników Uniwersytetu. Program ruszy, jeśli zapisze do niego, co najmniej 25 procent kadry. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą!