Ogólnouniwersyteckie

Fotografia w nagłówku
Sławomir Erkiert

Wydawnictwo Naukowe UAM serdeczni zaprasza do udziału w kolejnych edycjach konkursów towarzyszących Poznańskim Targom Książki 2019, które odbędą się w dniach od 1 do 3 marca 2019 roku w Poznaniu www.targiksiazki.pl

Fotografia w nagłówku
Agnieszka Książkiewicz Biuro Prasowe UAM

Dziś premierę ma kryminał Ryszarda Ćwirleja "Pójdę twoim śladem". To pierwsza z trzech książek, która powstała w 100 rocznicę utworzenia Uniwersytetu Poznańskiego.

Fotografia w nagłówku
Filip Czekała

Pracę na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza łączą z pracą na rzecz Poznania. W nowej radzie miasta mamy trzech swoich przedstawicieli – Martę Mazurek i Łukasza Mikułę (Koalicja Obywatelska) oraz Krzysztofa Rosenkiewicza (Prawo i Sprawiedliwość). A do tego całkiem spore grono absolwentów.

Fotografia w nagłówku
redakcja

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy tym razem gra pod hasłem ''Pomaganie jest dziecinnie proste''. Zbiorka zostanie przeznaczona na zakup sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. Jurek Owsiak w sobotę rano zapewniał w TVN. - Nie chodzi o rekord - mówił - Zróbmy to dla...

Fotografia w nagłówku
Ewa Konarzewska-Michalak

Pippi jadła muchomory, a Emil zawsze stawiał na swoim – tego nie dowiemy się z większości polskich przekładów popularnych książek Astrid Lindgren. A to wszystko przez puryfikację, która była jednym z tematów dyskutowanym na translatorskiej konferencji na Wydziale Neofilologii.

Fotografia w nagłówku
Jagoda Haloszka

Dwunastu najlepszych studentów Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza otrzymało tytuł „Najlepszego Studenta” czyli Best Student Grand 2018/2019 oraz nagrodę w wysokości 5 tys. Złotych, które przeznaczą na swoje pierwsze badania.

Fotografia w nagłówku
Anna Ciamciak

Zastanawiasz się jak zaplanować dziecku czas w ferie? Zapraszamy do Laboratorium Wyobraźni PPNT. Przygotowaliśmy specjalne zajęcia dedykowane tym, którzy zimowe wakacje spędzają w mieście.

Fotografia w nagłówku
redakcja

Sekcja Erasmus Student Network na UAM poszukuje otwartych i życzliwych osób, które pomogą studentom z zagranicy dobrze poczuć się w Poznaniu.

Fotografia w nagłówku
Krzysztof Smura

Ewa Kolanus, z niezwykłą gracją prowadząca tradycyjny Koncert Noworoczny, zapowiadając go, zacytowała Clauda Debussy’ego mówiąc, że ‘’Muzyka zaczyna się tam, gdzie słowa są bezsilne’’. Okazało się to niezwykle trafne