Ogólnouniwersyteckie

Fotografia w nagłówku
redakcja

Zachęcamy do zapoznania się z apelem Konfederacji Rektorów Akademickich Szkół Polskich i Parlamentu Studentów Rzeczypospolitej Polskiej w sprawie udziału w wyborach do Parlamentu Europejskiego.

Fotografia w nagłówku
Agnieszka Książkiewicz Biuro Prasowe UAM

1 czerwca rozpocznie swoją pierwszą kadencję Rada Doskonałości Naukowej. To nowy organ administracji publicznej działający na rzecz rozwoju kadry naukowej. Będzie dbał o najwyższe standardy jakości działalności naukowej wymagane do uzyskania stopni naukowych, stopni w zakresie sztuki i tytułu...

Fotografia w nagłówku
Jagoda Haloszka, fot. Adrian Wykrota

Rozpoczęła się największa impreza studencka w Poznaniu - Juwenalia 2019. Na scenie zagrają m.in. Beata Kozidrak i Bajm, Clock Machine czy Vogule Poland.

Fotografia w nagłówku
Anna Ciamciak

Już od 22 maja br. będzie można przysiąść na rzeźbie-ławce z postacią prof. Michała Sobeskiego, jednego z założycieli Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Uroczyste odsłonięcie pomnika – ławeczki odbyło się na Kampusie UAM „Ogrody” przy ul. Szamarzewskiego 89 (przed budynkiem A).

Fotografia w nagłówku
Jagoda Haloszka

Ważną częścią w życiu każdego studenta są Juwenalia. Jest to kilka dni w roku akademickim, których po prostu nie można pominąć. W tym roku organizatorzy przygotowali masę atrakcji.

Fotografia w nagłówku
redakcja

Specjalne wydanie na specjalną okazję. 7 maja na trasie pochodu z katedry do Collegium Minus nasza Jednodniówka na 100-lecie UP cieszyła się ogromnym powodzeniem . Później trafiła do rąk uczestników uroczystej gali w Auli UAM. Kilka tysięcy nakładu rozeszło się w oka mgnieniu

Fotografia w nagłówku
redakcja

EUROSTUDENT VII to kolejna edycja międzynarodowego projektu badawczego, którego celem jest analiza społeczno-ekonomicznych warunków studiowania i porównanie ich z warunkami panującymi w blisko 30 krajach Europy.

Fotografia w nagłówku
prof. Michał Musielak

Zapraszamy do rozmowy z pierwszym rektorem Uniwersytetu Poznańskiego inspirowanej autentycznymi wypowiedziami Heliodora Święcickiego, pochodzącymi z listów, przemówień czy wypowiedzi zanotowanych przez współpracowników. Na pytania szukał odpowiedzi biograf rektora, profesor Michał Musielak

Fotografia w nagłówku
Jagoda Haloszka; fot. Adrian Wykrota

Z okazji jubileuszu 100-lecia Uniwersytetu Poznańskiego, Narodowy Bank Polski wyemitował dwie monety kolekcjonerskie – złotą i srebrną. Ich prezentacja nastąpiła podczas uroczystej gali w Auli UAM.