Nauka

Fotografia w nagłówku
redakcja
Lumen 2020. Trwa dwudniowa konferencja dla Liderów Zarządzania Uczelniami. Wydarzenie online odbywa się w kontekście globalnej pandemii koronawirusa oraz licznych zmian w przepisach dotyczących szkolnictwa wyższego, których wdrożenie spoczywa na nowo wybranych władzach uczelni.
Fotografia w nagłówku
Krzysztof Smura
Stacja Ekologiczna UAM w Jeziorach w ubiegłym roku ‘’świętowała’’ trzydziestolecie. Niewątpliwie jest to miejsce szczególne na mapie naszej uczelni. Miejsce tajemnicze, ale dostępne dla każdego, komu przyroda WPN jest bliska.
Fotografia w nagłówku
redakcja
W Plos Biology właśnie ukazał się ranking najczęściej cytowanych naukowców. Wśród 2% najczęściej cytowanych NA ŚWIECIE naukowców w swoich dziedzinach są też badacze z UAM.
Fotografia w nagłówku
redakcja
Narodowe Centrum Nauki ogłosiło właśnie beneficjentów konkurów: Opus 19 i Preludium 19.  Wśród wyróżnionych, jak zawsze nie zabrakło naukowców z UAM
Fotografia w nagłówku
redakcja
Zmiany w gospodarowaniu ziemią, które wprowadzono na początku okresu feudalnego w XIV wieku, znacząco wpłynęły na lasy i torfowiska Ziemi Lubuskiej. Jedną z głównych zmian był znaczący zanik pierwotnej puszczy porastającej tamten obszar.
Fotografia w nagłówku
Ewa Konarzewska -Michalak
Archeolodzy z UAM wznowili wykopaliska na cmentarzysku kurhanowym w Mirosławiu (powiat pilski). – To terra incognita, miejsce do tej pory nie badane archeologicznie. Sondażowe badania dają podstawy, by rozpocząć tu wieloletni projekt naukowy – informuje prof. Andrzej Michałowski.