Krzysztof Smura

Już w lipcu w Parku Ciemnego Nieba naukowcy naszego uniwersytetu spojrzą w niebo przez pięć nowoczesnych teleskopów. Sierakowski Park Krajobrazowy jest miejscem idealnym do odczytów.

Jagoda Haloszka

Na Wydziale Nauk Geograficznych i Geologicznych rozpoczęła się V Ogólnopolska Konferencja Klimatologiczna pt. „Aktualne problemy badawcze w meteorologii i klimatologii”.

W poniedziałek, 18 marca br. o godz. 18.00 odbyło się spotkanie z Aleksandrem Witem Labudą i Michałem Mencfelem, którzy opowiedzieli o swoich zmaganiach z "Dziennikiem" Atanazego Raczyńskiego, wydanym przez Wydawnictwo Naukowe UAM

Jagoda Haloszka/Agnieszka Książkiewicz

Na Wydziale Nauk Politycznych i Dziennikarstwa rozpoczęła się Ogólnopolska Konferencja Mediów Studenckich. Uczestnicy konferencji „Od mediów studenckich do ogólnopolskich” będą mieli możliwość wymiany doświadczeń i spotkania się z profesjonalistami z branży dziennikarskiej.

Agnieszka Książkiewicz Biuro Prasowe UAM

- Profesor to osobistość – potrafi wypełnić sobą całą salę. Jego wykłady wciskają słuchaczy w fotel – takie zdanie jednego ze studentów prof. Wojciecha Nawrocika przywołał JM Rektor UAM prof. Andrzej Lesicki podczas uroczystości wręczenia naukowcowi medalu Homini Vere Academico.

Akademicka Grupa Inicjatyw (AGI) zaprosiła studentki i studentów do wspólnej akcji "Tańczące skarpetki" na Wydziale Studiów Edukacyjnych. Uczestniczki i uczestnicy zatańczyli flash moba z okazji Światowego Dnia Osób z Zespołem Downa.

Sesja naukowa w Collegium Maius rozpoczęła dwudniowe Dni Iliady w Poznaniu odbywające się w ramach miedzynarodowego Festiwalu Iliady. Wykład inauguracyjny Theogonic Motifs in the Iliad wygłosi dr Bruno Currie z Oksfordu.

Inês Lopes, Jagoda Jaskuła

Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu gości nowych studentów programu Erasmus+. Na początku letniego semestru biuro programu postanowiło zorganizować wycieczkę na narty biegowe do Szklarskiej Poręby.

Jagoda Haloszka

We wtorek, w Auli Lubrańskiego miała miejsce uroczystość promocji doktorskich i habilitacyjnych obronionych na Wydziale Anglistyki.