Wydział Nauk Geograficznych i Geologicznych

dr Magdalena Kugiejko

W dniu 14.05.2019r. na Wydziale Nauk Geograficznych i Geologicznych z okazji 35-lecia działalności naukowej na Spitsbergenie zostały zorganizowane warsztaty dla młodzieży pt. „Dzień polarny - tam, gdzie słońce nie zachodzi” pod kierownictwem dr Magdaleny Kugiejko.

Uniwersytet im. Adama Mickiewicza znalazł się wśród najlepszych uczelni w kraju kształcących w kierunkach turystycznych w Rankingu Szkół Wyższych czasopisma "Wiadomości Turystyczne". Uniwersytet otrzymał wyróżnienie w profilu ogólnoakademickim.

Filip Czekała

Pretekstem do napisania tego tekstu były 2 złote. Tyle kosztował album, który znalazłem na pchlim targu. W tablo kadra UAM sprzed 60 lat i senator Jadwiga Rotnicka.

dr inż. Grzegorz Borkowski

Trzech naukowców z Katedry Turystyki i Rekreacji WNGiG wymyśliło i opatentowało nowatorski sposób oczyszczania wody. W ten sposób mogą powstać czyste kąpieliska w jeziorach, które dziś nie nadają się do rekreacji.

Na Wydziale Nauk Geograficznych i Geologicznych rozpoczęła się Ogólnopolska Konferencja Naukowa Geoinspiracje – teorie i praktyki zorganizowana z okazji 20-lecia Pracowni Dydaktyki Geografii i Edukacji Ekologicznej.

Jagoda Haloszka

Na Wydziale Nauk Geograficznych i Geologicznych rozpoczęły się Dni Planisty. Tegoroczna tematyka spotkania obejmuje małe miasta i obszary wiejskie.

Krzysztof Smura

Stacja Polarna UAM „Petuniabukta” została włączona do projektu INTERACT, funkcjonującego w ramach programu Unii Europejskiej Horyzont 2020.

Jagoda Haloszka

Na Wydziale Nauk Geograficznych i Geologicznych rozpoczęły się XVII Dni Turystyki. Uczestnicy mogą dowiedzieć się m.in. jak przetrwać w trudnych warunkach, czy spróbować swoich sił na ściance wspinaczkowej.

Jagoda Haloszka

Na Wydziale Nauk Geograficznych i Geologicznych rozpoczęła się V Ogólnopolska Konferencja Klimatologiczna pt. „Aktualne problemy badawcze w meteorologii i klimatologii”.