Wydział Historii

Fotografia w nagłówku
Ewa Konarzewska-Michalak
11 listopada 1918 roku zebrała się „Komisja Organizacyjna Uniwersytetu Polskiego w Poznaniu”, a pół roku później powstał Uniwersytet. O pierwszych dniach wolności z prof. Grzegorzem Łukomskim, z Instytutu Kultury Europejskiej UAM, rozmawia Ewa Konarzewska-Michalak.
Fotografia w nagłówku
redakcja
Prof. Hanna Kóčka-Krenz odebrała Nagrodę Lednickiego Orła Piastowskiego. - Dziękuję bardzo za to wyróżnienie. Jestem nim ogromnie wzruszona. Uświadomiłam sobie, że Ostrów Lednicki stanowił w mojej karierze naukowej punkt początkowy - powiedziała laureatka.
Fotografia w nagłówku
redakcja
Film dokumentalny „Z otchłani pradziejów”, dotyczący koncepcji słowiańskiego imperium, tzw. Wielkiej Lechii, zdobył I nagrodę na Ósmym Zamojskim Festiwalu Filmowym „Spotkania z historią”. W filmie znalazł się komentarz prof. Janusza Czebreszuka oraz prof. Jerzego Strzelczyka
Fotografia w nagłówku
Magdalena Ziółek
Z prof. Rafałem Witkowskim rozmawia Magda Ziółek
Fotografia w nagłówku
Agnieszka Książkiewicz Biuro Prasowe UAM
XXIII Międzynarodowy Kongres Nauk Historycznych odbędzie się w Poznaniu za rok, a nie, jak planowano, w sierpniu tego roku. Na przeszkodzie stanęła pandemia. Współorganizatorem kongresu jest Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.
Fotografia w nagłówku
redakcja
Profesor Tomasz Jasiński z Wydziału Historycznego UAM wybitny poznański i nasz uniwersytecki historyk i mediewista decyzją Rady Miasta uzyskał  tytuł  „Zasłużony dla Miasta Poznania”.