Wydział Geografii Społ.- Ekonom. i Gosp. Przestrzennej

Fotografia w nagłówku
Ewa Konarzewska-Michalak
Rozpoczęła się ogólnopolska konferencja naukowa “Dni Planisty Rewitalizacja miast i odnowa wsi”. - Musimy budować miasta i wsie, które będą przyjazne dla mieszkańców i będą uwzględniały ich odpowiedzialność za funkcjonowanie w zrównoważonym środowisku - powiedział prof. Churski. 
Fotografia w nagłówku
Ewa Konarzewska -Michalak
Coraz mocniej odczuwamy skutki ekstremalnych zjawisk związanych z ociepleniem klimatu. Jak sobie z nimi radzić? Odpowiedzi na to pytanie szukają europejscy naukowcy, którzy prowadzą projekt TeRRIFICA. Polskim zespołem w międzynarodowym konsorcjum kieruje prof. Paweł Churski.
Fotografia w nagłówku
Ewa Konarzewska-Michalak
Mapuj klimat - mieszkasz w Poznaniu lub w aglomeracji poznańskiej i na co dzień odczuwasz zmiany klimatu w swoim otoczeniu? Podziel się wiedzą z naukowcami z UAM. W ten sposób możesz pomóc wypracować rozwiązania, które pozytywnie wpłyną na stan otoczenia, w jakim żyjesz.
Fotografia w nagłówku
Ewa Konarzewska-Michalak
- Cyfrowe oprogramowanie jest w mieście tak samo ważne, jak cegły i zaprawa - przekonuje dr Michał Rzeszewski, badacz współczesnej przestrzeni miejskiej. Naukowiec Wydziału Geografii Społeczno-Ekonomicznej i Gospodarki Przestrzennej UAM razem z międzynarodowym zespołem bada, w jakim kierunku...
Fotografia w nagłówku
WGSEiGP
Dziekan WGSEiGP, prof. dr hab. Paweł Churski został zaangażowany w prace Grupy Eksperckiej dla obszaru pn.: ‘Sprawiedliwa Transformacja’ w ramach Zespołu Eksperckiego działającego przy Ministerstwie Klimatu.
Fotografia w nagłówku
redakcja
Stan pandemii SARS-CoV-2, którego doświadczamy będzie skutkował bardzo szerokimi konsekwencjami społecznymi i ekonomicznymi. Nie czekając na negatywne następstwa i zmierzając do ograniczenia ich zakresu z inicjatywy prof. dr hab. Jerzego Hausnera, w ramach inicjatywy Open Eyes Economy Summit,...