Dydaktycznie i artystycznie na Łotwie i w Rosji

Fot. archiwum
Obraz

Dr Mirosław Kordowski z Zakładu Edukacji Muzycznej w dniach 10-11 maja gościł na Uniwersytecie Daugaypils na Łotwie, gdzie brał udział w Międzynarodowej Konferencji Naukowej pt.  „Music Science Today: the Permanent and the Changeable”. Wystąpił z    referatem na temat “Instruments and types of the Polish wind orchestras”. Ponadto w szkole muzycznej Naujenes koło Daugavpils poprowadził Master Class z trąbki.

W dniach 4-8 maja dr Kordowski gościł w Petersburgu w Rosji, gdzie prowadził Master Class z dyrygentury orkiestr. Brał także udział w Międzynarodowym Jury, oceniając instrumentalistów grających na instrumentach dętych i perkusyjnych oraz oceniając orkiestry dęte.

Wcześniej, w dniach od 14-17 marca prowadził Master Class z dyrygentury orkiestr w Mińsku na Białorusi. Brał również udział w Międzynarodowym Jury, oceniając instrumentalistów grających na instrumentach dętych i perkusyjnych oraz oceniając orkiestry dęte. Również w Mińsku uczestniczył w Międzynarodowej Konferencji Naukowej z wystąpieniem pt.  „Dances of national Polish folklore in the context of literature”. W mieście Stołbca koło Mińska wziął udział w Paradzie dyrygentów dyrygując polskimi utworami własnej aranżacji.

Nauka Wydział Pedagogiczno-Artystyczny w Kaliszu