Nagrody

Fotografia w nagłówku
prof. Jan Hauke
“Zróżnicowanie postaw społecznych w sferze usług edukacyjnych w czasie pandemii” to projekt zespołu naukowców z Wydziału Geografii Społeczno-Ekonomicznej i Gospodarki Przestrzennej UAM nagrodzony w konkursie Rektora UAM. Projekt prowadzi prof. Jan Hauke.
Fotografia w nagłówku
Ewa Konarzewska-Michalak
Prof. Jacek Radwan otrzymał Nagrodę Fundacji na rzecz Nauki Polskiej 2020 w kategorii nauk o życiu i o Ziemi. Biolog ewolucyjny z UAM dołączył do grona laureatów Polskiego Nobla z Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.
Fotografia w nagłówku
redakcja
Dr Paweł Łokić z Wydziału Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM otrzymał nagrodę Polskiego Towarzystwa Komunikacji Społecznej za najlepszy doktorat w dyscyplinie nauk o komunikowaniu społecznej i mediach, obroniony w 2019 roku.
Fotografia w nagłówku
Ewa Konarzewska-Michalak
Prof. Wojciech Nawrocik i prof. Henryk Drozdowski z Wydziału Fizyki UAM otrzymali nagrody Polskiego Towarzystwa Fizycznego. Wyróżnienia wręczono podczas jubileuszowego 46. Nadzwyczajnego Zjazdu Fizyków Polskich w Warszawie.
Fotografia w nagłówku
Ewa Konarzewska-Michalak
Poznańska Nagroda Literacka 2020. Poetka Krystyna Miłobędzka laureatką Nagrody im. Adama Mickiewicza. Monika Glosowitz, Agnieszka Pajączkowska i Joanna Żabnicka zostały nominowane do Nagrody – Stypendium im. Stanisława Barańczaka. Decyzję kapituły poznamy w listopadzie.
Fotografia w nagłówku
redakcja
Znamy pierwsze wyniki czwartej edycji konkursu MINIATURA. Do finansowania zakwalifikowane zostały 52 wnioski naukowców, którzy otrzymają ponad 1,9 mln złotych na realizację pojedynczych działań naukowych. Wśród laureatów znaleźli się nasi naukowcy.