Wydział Neofilologii. Partnerstwo z Trebnitz

fot. Anna Berezowska, Aneta Polaczek

UAM zawarł oficjalne porozumienie o współpracy i partnerstwie ze Stowarzyszeniem Zamek Trebnitz Centrum Edukacji i Spotkań w Niemczech. Współpraca będzie polegała wspierania rozwoju kompetencji językowych, społecznych i kulturowych studentów Instytutu Lingwistyki Stosowanej Wydziału Neofilologii.

Nieoficjalna kooperacja między Instytutem Lingwistyki Stosowanej  a Zamkiem Trebnitz trwa od wielu lat, teraz z inicjatywy prof. UAM dr hab. Camilli Badstübner-Kizik została ona sformalizowana. W jej ramach  studenci z Poznania mogą uczestniczyć w praktykach w Polsce i Niemczech oraz w projektach organizowanych przez Zamek Trebnitz.

Czytaj: Prof. Eliza Karmińska. Baśniowa afera

Dzięki partnerstwu cztery studentki ILS UAM (Olga Kondratowicz, Maja Matuszewska, Anna Pawlata i Aneta Polaczek) pod opieką mgr Anny Berezowskiej wzięły udział w 18. Polsko-Niemieckim Forum Wymiany Młodzieży w Zamku Trebnitz, gdzie omawiano m.in. możliwości odbycia praktyk za granicą przez młodzież ze szkół zawodowych. Studentki pełniły podczas warsztatów rolę pośredników językowych (POL-NIEM-POL) oraz pomagały w organizacji i moderowaniu całej konferencji. Miały również okazję podpatrzeć warsztat pracy profesjonalnych tłumaczy oraz otrzymać od nich nieocenione wskazówki dotyczące wykonywania tego zawodu.

Nauka Wydział Neofilologii
Zobacz podobne