Wersja kontrastowa

UAM na Międzynarodowych Targach Poznańskich

Obraz

W pierwszy marcowy weekend UAM prezentuje się na Poznańskich Targach Książki i Targach Edukacyjnych.  Zapraszamy na MTP.

W piątek na Poznańskich Targach Książki odbył się finał konkursów Wydawnictwa Naukowego UAM. Nagrodę JM Rektora UAM otrzymała publikacja „Dyskurs polityczny Rzeczypospolitej Obojga Narodów. Pojęcia i idee” Anny Grześkowiak-Krwawicz (Wydawnictwo Naukowe Uniwersytetu Mikołaja Kopernika). W Konkursie na Najlepszą Książkę Popularnonaukową o Nagrodę Prezydenta Miasta Poznania uhonorowano Ryszarda Wryka z Instytutu Historii UAM, autora „Poznaniacy na igrzyskach olimpijskich 1924-2018” (Wydawnictwo Miejskie Posnania).

Zobacz też: Wydawnictwo Naukowe laureatem!

W części konferencyjnej targów badaczki z Wydziału Neofilologii (prof. UAM Eliza Karmińska, prof. UAM Beate Sommerfeld i dr Anna Fimiak-Chwiłkowska) wystąpiły podczas spotkania „Kanon literatury dziecięcej a edukacja kulturowa” zorganizowanego w panelu "O odrębności języka polskiego w literaturze i życiu prywatnym".

W sobotę o godz. 15:00 podczas wydarzenia „Kierunek: Północ!” dr Przemysław Czarnecki z UAM będzie rozmawiać z Natalią Kołaczek, autorką książki „I cóż, że o Szwecji”. Natalia Kołaczek jest doktorantką w Katedrze Skandynawistyki UAM, tłumaczką i lektorką języka szwedzkiego. Prowadzi także popularną stronę internetową Szwecjobiolog. W zeszłym roku za swoją książkę otrzymała Nagrodę Magellana przyznawaną najlepszym publikacjom turystycznym.

W niedzielę 3 marca o godz. 11.00 na stoisku wydawnictwa Czwarta Strona i Wydawnictwa Poznańskiego (Pawilon 7, stoisko nr 68) będzie można spotkać się z Ryszardem Ćwirlejem, wykładowcą UAM i autorem cyklu kryminałów o milicjantach z Poznania. Najnowsza powieść Ćwirleja pt. „Pójdę twoim śladem” została napisanej z okazji 100-lecia Uniwersytetu Poznańskiego. Akcja książki rozpoczyna się gdy w budynku dawnej Królewskiej Akademii Niemieckiej (obecnie Collegium Minus), w którym właśnie powstaje Poznański Uniwersytet, pracownicy znajdują zwłoki nocnego stróża.

Stoisko Wydawnictwa Naukowego można odwiedzać do  niedzieli w pawilonie F na MTP. 

Natomiast na XXIII Targach Edukacyjnych, również na MTP, Uniwersytet reprezentują studenci z wielu wydziałów UAM promując uczelnię wśród kandydatów, rodziców i nauczycieli. 

 

Ogólnouniwersyteckie Wydział Neofilologii

Ten serwis używa plików "cookies" zgodnie z polityką prywatności UAM.

Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza jej akceptację.