Słubice. Pierwsze spotkanie dla rodziców

Spotkanie w Słubicach

To niewątpliwie jedno z ważniejszych wydarzeń tego roku w Słubicach. A w zasadzie jego prolog. Dziś w Collegium Polonicum odbyło się spotkanie informacyjne dla rodziców gimnazjalistów, którzy od września chcieliby uczęszczać do Liceum Uniwersyteckiego. Gości po salach Lo oprowadzał dr Jan Zgrzywa, dyrektor słubickiej placówki. W spotkaniu uczestniczyły władze naszej Uczelni.

Pomysł Liceum Uniwersyteckiego pierwszy raz zaistniał w naszej wyobraźni przed 2010 rokiem. Wówczas się nie udało. – mówi dr Zgrzywa – Tym razem jest inaczej i bardzo się z tego cieszę.

Przy tworzeniu nowej placówki wykorzystana zostanie cała baza naukowo-dydaktyczna uniwersytetu, a więc laboratoria, sale lekcyjno-wykładowe czy biblioteka. Uczniowie otrzymają też indywidualną opiekę naukową, ukierunkowaną w zależności od zainteresowań. Uniwersytet chce utworzyć trzy profile; humanistyczny, matematyczno-informatyczny i fizyczno-chemiczny. Część kadry będzie pochodziła z UAM.

Zobacz też: Uniwersyteckie Liceum Ogólnokształcące otwarte!

Nauka Collegium Polonicum w Słubicach