I Ogólnopolski Kongres Koreanistyczny rozpoczęty

W Auli Lubrańskiego rozpoczął się I Ogólnopolski Kongres Koreanistyczny. Patronat honorowy nad wydarzeniem objęła Ambasada Republiki Korei (Południowej) w Warszawie.

Celem Kongresu jest inauguracja działalności Polskiego Towarzystwa Koreanistycznego w Polsce, które ma za zadanie utworzenie platformy współpracy i integracji akademickiej wśród wykładowców, studentów i doktorantów oraz popularyzacja studiów koreanistycznych w Polsce.

- Inicjatywa Kongresu powstała w zeszłym roku. Powołaliśmy Polskie Towarzystwo Koreanistyczne. W tym roku chcieliśmy stworzyć platformę dla wszystkich koreanistów, którzy zajmują się Półwyspem Koreańskim w Polsce - mówi dr Paweł Kida.

Czytaj także: XI Konferencja Naukowa Język w Poznaniu

Podczas inauguracji głos zabrała Ambasador Republiki Korei w Polsce Sun Mira, która podkreśliła jak ważne są stosunki między Polską a Koreą.

- Rozumienie kultury to najbardziej nowoczesny sposób, aby przełamać most dzielący Polskę i Koreę - mówiła.

W kongresie udział bierze ponad 50 uczestników, W trakcie konferencji dyskutować będą m.in. o lingwistyce i literaturze, historii Korei, polityce jądrowej Półwyspu Koreańskiego, czy problemie bezpieczeństwa tamtejszych regionów. Zaplanowano również tradycyjne tańce z wachlarzami i występy studenckich zespołów K-POP w wykonaniu studentek Filologii Koreańskiej oraz grupy School of Dance Plus.

Nauka Wydział Neofilologii