BestStudenci mają się czym chwalić!

Młodzi naukowcy UAM, przez rok badali język kibiców, analizowali wizerunek instytucji w filmach animowanych i sprawdzali jak przewidzieć globalną pogodę przy pomocy sieci neuronowych. Dziś w Sali Senatu najlepsi studenci zaprezentowali wyniki swoich badań.

-  To co najważniejsze w tym projekcie  dla naszego społeczeństwa, to odkrywanie młodych talentów jak najszybciej i wspomagać oraz to, aby projekty nie były realizowane dopiero na poziomie pracy licencjackiej czy magisterskiej - mówiła prof. Beata Mikołajczyk prorektor ds. kształcenia i autorka projektu BestStudentGrant.

Czytaj także: Znamy laureatów II edycji Best Student Grant

W czasie pierwszego Seminarium BestStudentGrant zaprezentowało się siedmioro uczestników projektu:

Projekt to dla mnie bardzo duże wyróżnienie. Dzięki projektowi mogłam zająć się poezją lingwistyczną pisaną przez kobiety. Również dotknął mnie zaszczyt, a mianowicie zostałam doceniona przez prof. Edwarda Balcerzana oraz Annę Ślęzak - podkreślała Iga Skrzypczak studentka II roku MISH.

- Zajmuję się prawem w filmach animowanych. Myślałem o tym, aby różne fragmenty swoich badań dodać do pracy licencjackiej. Teraz pracuję nad tekstami w języku francuskim oraz polskim. Program jest dla mnie przede wszystkim spróbowaniem swoich sił w świecie naukowym oraz dzięki niemu mogę się rozwijać - dodał Piotr Ostrowski student II roku filologii romańskiej oraz III roku prawa.

Lista uczestników

1. Maja Górczak (filmoznawstwo i kultura mediów),  prezentacja pt. "Przyszłość w służbie przeszłości - ocena tendencji w projektowaniu współczesnych muzeów historycznych".

2. Michalina Krakowiak (biotechnologia)  prezentacja pt. "Proteomiczna analiza soku mlecznego z rośliny glistnik jaskółcze ziele (Chelidonium majus L.) zakażonej wirusem".

3. Piotr Ostrowski ( filologia romańska) prezentacja pt.  "Prawo w filmach animowanych".

4. Piotr Rozwalak  ( geologia) prezentacja pt. "Życie na Śląsku - 235 mln lat temu"

5. Michał Rudzik ( filologia germańska) prezentacja pt. „Aktualizacja perspektywy na piłkę nożną - metafory martwe i żywe w użyciu kibiców niemieckich i polskich”.

6. Iga Skrzypczak (filologia polska) prezentacja pt. „Poezja lingwistyczna pisana przez kobiety”.

7. Maksymilian Wojtas ( technologie komputerowe)  prezentacja pt. "Przewidywanie pogody za pomocą sieci neuronowych."

Nauka Ogólnouniwersyteckie