Polski Dzień Informacyjny na Viadrinie

Polski Dzień Informacyjny odbywa się 24 - 25 października
Obraz
Na Uniwersytecie Europejskim Viadrina we Frankfurcie nad Odrą trwa  Polski Dzień Informacyjny. To jedyna niemiecka uczelnia wyższa, która w ten sposób zachęca młodych Polaków do podjęcia studiów w jej murach.

W ramach polskiego dnia na Viadrinie pracownicy naukowi trzech wydziałów przedstawili w języku polskim ofertę studiów oraz zaprezentowali kierunek Germanistyka Międzykulturowa, który został utworzony specjalnie dla kandydatów z Polski. Oprócz tego uczestnicy mieli szansę poznać Collegium Polonicum - wspólna placówka naukowa Uniwersytetu Europejskiego Viadrina i Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.W akcję włączyli się także studenci Viadriny, którzy oprowadzają gości po kampusie, bibliotece uniwersyteckiej oraz starówce. Przy wspólnym obiedzie w stołówce uniwersyteckiej uczestnicy mają okazję porozmawiać ze studentami o studiach i życiu w nadodrzańskim mieście.

- Ponad 420 uczniów z Polski zgłosiło swój udział w tegorocznym Polskim Dniu Informacyjnym, który odbędzie się w czwartek, 25 października, w godzinach 10:00-16:00 na Uniwersytecie Europejskim Viadrina we Frankfurcie nad Odrą. Wspólnie ze swoimi nauczycielami i rodzicami uczniowie wezmą udział w wykładach i zajęciach informujących o studiach na Viadrinie. Jest to wyjątkowe wydarzenie na niemieckiej uczelni, odbywające się w całości w języku polskim. Polski Dzień Informacyjny odbędzie się w budynku Gäfin-Dönhoff przy Europaplatz 1 - informuje Ewa Bielewicz - Polakowska z Collegium Polonicum.

Czytaj także: Dzień kandydata UAM już w piątek!

Uniwersytet Europejski Viadrina został założony w 1991 roku z myślą o stworzeniu uczelni wyższej pozwalającej zbliżyć do siebie młodych ludzi z całego świata. Z tego też powodu społeczność studencka uczelni ma międzynarodowy charakter.Uczelnia specjalizuje się w dyscyplinach humanistycznych na trzech wydziałach: Prawa, Ekonomii i Kulturoznawstwa. Oferuje studia licencjackie, magisterskie i doktoranckie, a także prowadzi Centrum Języków Obcych.Uniwersytet z Frankfurtu nad Odrą od ponad 20 lat ściśle współpracuje z Uniwersytetem im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, a ich wspólną placówką naukowo-badawczą jest Collegium Polonicum w Słubicach - bliźniaczym mieście dla Frankfurtu nad Odrą. Obecnie trwają starania, by słubicka uczelnia stała się wspólnym wydziałem obu uniwersytetów.

Wydarzenia Collegium Polonicum w Słubicach