Biblioteka z Tajwanu i UAM zawarli umowę

Biblioteka z Tajwanu i UAM zawarli umowę. Dokument podpisali JM Rektor Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza prof. dr hab. Andrzej Lesicki oraz Dyrektor Generalna dr Shu-hsien Tseng Centralnej Biblioteki Narodowej Tajwanu.  Uroczystość odbyła się 22 października w Collegium Minus.

Uroczystość uświetnili swoją obecnością JE Ambasador Weber V.B. Shih Przedstawiciel i Szef Biura Przedstawicielskiego Tajpej w Polsce oraz delegaci Centralnej Biblioteki Narodowej Tajwanu dr Han-yun Chang z Centrum Studiów Sinologicznych i dr Huei-zhu Chuang z Sekcji Zbiorów Specjalnych.

Delegacja tajwańska sprezentowała UAM m.in. bogato zdobiony zbiór poezji chińskiego twórcy Su Dongpo oraz kopię Diamentowej Sutry.