Collegium Polonicum będzie się rozwijać

fot. Przemysław Stanula

Kolejny rok akademicki to nowe plany rozwoju dla Collegium Polonicum w Słubicach. O jego szczegółach w wywiadzie dla portalu słubice24.pl. opowiedział prorektor ds. kadry i finansów UAM  prof. Tadeusz Wallas.

Unowocześnienie zamiejscowej placówki to po pierwsze, uruchomienie zupełnie nowych kierunków odpowiadających na potrzeby mieszkańców okolic. Technologia informatyczna ma przygotować absolwentów do pracy w urzędach i innych instytucjach, gdzie wymagane są kompetencje informatyczne, czy wiedza z zakresu nauk społecznych i humanistycznych.

Natomiast drugi kierunek powinien umożliwiać zatrudnienie w przedsiębiorstwach logistycznych, które powstają po polskiej, jak i po niemieckiej stronie Odry. Zmieniające się prawo uniemożliwiło kontynuowanie najbardziej obleganych specjalizacji, takich jak bezpieczeństwo narodowe, czy filologia polska dla cudzoziemców. Dlatego władze uznały za konieczne, poszukiwanie nowych specjalności i przystosowanie się do zaistniałej sytuacji.

Ponadto, od września na terenie campusu zostanie uruchomione Uniwersyteckie Liceum Ogólnokształcące, co ma zbliżyć go do lokalnej społeczności, ale przede wszystkim wzbogacić ofertę kształcenia w tym regionie. Jego uczniowie będą mogli już korzystać z tego, co oferuje Uniwersytet, przykładowo uczestnicząc w wydarzeniach organizowanych również na terenie Poznania. Chętni do nauki już są.

Zapraszamy do zapoznania się z pełnym tekstem wywiadu:

Nauka Collegium Polonicum w Słubicach