Życie

Fotografia w nagłówku
redakcja
- Chcemy Wam opowiedzieć o najważniejszej ustawie w Państwie, o prawie, które ma największą moc. To Konstytucja, najważniejsza umowa, którą stworzyli ludzie – tymi słowami, prof. Waldemar Kuligowski otwiera najnowszą produkcję Uniwersyteckiego Studia Filmowego.
Fotografia w nagłówku
Magdalena Ziółek
Senat przyjął dzisiaj jednogłośnie Strategię dla UAM na lata 2020-2030. - To jest prezent dla naszego Uniwersytetu w 102 rocznicę jego urodzin – mówiła otwierając nadzwyczajne obrady Senatu UAM Pani Rektor prof. Bogumiła Kaniewska.
Fotografia w nagłówku
Serdecznie zapraszamy do udziału w wydarzeniu Dzień Sportu UAM – online! Zachęcamy, aby w sportowym stroju i z butelką wody pod ręką spotkać się i wspólnie czerpać radość z ruchu z każdego miejsca w Polsce. Przygotowaliśmy dla społeczności naszego uniwersytetu cykl zajęć...
Fotografia w nagłówku
Ewa Konarzewska-Michalak
Strategia UAM na kolejną dekadę, awans uczelni w prestiżowych rankingach, rozmowa z laureatką nagrody PAN - to tylko niektóre z tematów, o których piszemy w majowej odsłonie miesięcznika Życie Uniwersyteckie.
Fotografia w nagłówku
Mateusz Rosiek
Rankingi uniwersyteckie - przedstawiamy kryteria oceny globalnych prestiżowych rankingów, tzw. Big-4 Group, a także pozycję, jaką zajmuje w nich UAM. Rankingi, które publikują wyniki, co najmniej tysiąca światowych uczelni odznaczają się transparentną metodologią.
Fotografia w nagłówku
Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu zaprasza nauczycielki i nauczycieli na webinarium wspierające pedagogów w radzeniu sobie ze stresem i emocjami w trudnym okresie pandemii. Pierwsze z dwóch zaplanowanych spotkań odbędzie się w czwartek 29 kwietnia.