Życie

Fotografia w nagłówku
Ewa Konarzewska -Michalak
Nowy rok akademicki zapowiada się jako niełatwy. - Czy mamy się czego obawiać? Jak pokazuje historia Uniwersytet przetrwał niejeden kryzysowy moment. Bez wątpienia przetrwa i ten - zapewniła podczas inauguracji JMR prof. Bogumiła Kaniewska.
Fotografia w nagłówku
Magdalena Ziółek
Trzydziestego września na WNPID odbędą się warsztaty literackie dla licealistów, które poprowadzi wraz z Ryszardem Ćwirlejem - wielokrotnie nagradzanym autorem kryminałów retro, Anna Zborowska - studentka na WNPiD, i również wielokrotnie nagradzana autorka opowiadań.
Fotografia w nagłówku
Ewa Konarzewska-Michalak
Za tydzień inauguracja roku akademickiego 2022/2023. O wyzwaniach, które stoją przed UAM była mowa na konferencji prasowej władz Uniwersytetu w Auli Lubrańskiego. Jednym z nich są niewątpliwie rosnące koszty energii.
Fotografia w nagłówku
Prof. Bogumiła Kaniewska, rektorka UAM
„Za nami wyjątkowy i wymagający rok” – tymi słowami zwracałam się do Państwa, podsumowując rok 2020/2021 – pełna nadziei, że wkraczamy w lepszy, spokojniejszy czas. Czy ktokolwiek z nas zdawał sobie wówczas sprawę, że kolejny rok akademicki zapisze się w historii niechlubną...
Fotografia w nagłówku
Magdalena Ziółek
Październikowe „Życie Uniwersyteckie” poleca się do czytania! Nowy numer jest już dostępny na naszej stronie.
Fotografia w nagłówku
Studium Językowe UAM
W dniach 16-18 września 2022 roku w Collegium Iuridicum Novum UAM odbyła się 31. Międzynarodowa Konferencja IATEFL Poland dla nauczycieli języków obcych. Patronat nad konferencją objęli: JM Rektor UAM prof. dr hab. Bogumiła Kaniewska oraz Prezydent Miasta Poznania Jacek Jaśkowiak