Życie

Fotografia w nagłówku
Magdalena Ziółek
Już dziś wieczorem na Facebooku odbędzie się premiera słuchowiska - pierwszego takiego przedsięwzięcia w historii Teatru Granda. „Fatal Error” to efekt współpracy prof. Magdaleny Grendy i jej zespołu z Kubą Kapralem – twórcą teatralnym i autorem wielu nagrodzonych słuchowisk.
Fotografia w nagłówku
Biuro Prasowe UAM
Od 4 marca 2021 roku na Placu Wolności w Poznaniu można będzie oglądać plenerową wystawę pt. „Po wielkiej wojnie. Nowa Europa 1918-1923” przygotowaną przez Europejską Sieć Pamięć i Solidarność (https://enrs.eu) - międzynarodową organizację zajmującą się badaniem historycznej...
Fotografia w nagłówku
COVID-19. Minął rok od czasu pierwszych doniesień z Wuhan na temat nowego wirusa. Jak wiele naukowych i technologicznych przełomów spowodowały wydarzenia ostatniego roku? Jednym z nich było wynalezienie skutecznych szczepionek przy wykorzystaniu nowoczesnej technologii.
Fotografia w nagłówku
Jagoda Kijewska
Maciej Kośmicki jest doktorantem i starszym technikiem na Wydziale Socjologii UAM. Prowadzi także kanał „Maciek i Klocki” na platformie YouTube, gdzie opowiada o zabawkach konstrukcyjnych, głównie klockach LEGO.
Fotografia w nagłówku
Ewa Konarzewska -Michalak
HR Excellence. W jaki sposób strategia poprawy warunków zatrudnienia i rekrutacji pracowników naukowych jest wprowadzana na UAM? O tym z prorektor prof. Katarzyną Dziubalską-Kołaczyk oraz dyrektor Centrum Spraw Pracowniczych Katarzyną Linke rozmawia Ewa Konarzewska-Michalak.
Fotografia w nagłówku
redakcja
Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu pomyślnie zakończył procedurę międzynarodowej ewaluacji instytucjonalnej (Institutional Evaluation Programme, EUA-IEP) która przeprowadzona została przez ekspertów Europejskiego Stowarzyszenia Uniwersytetów...