Życie

Fotografia w nagłówku
Anna Ciamciak
Jesteś doktorantem studiującym na jednym z wydziałów Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu? Możesz pochwalić się wybitnymi osiągnięciami naukowymi? Publikujesz, występujesz na konferencjach, prowadzisz granty? Jeśli tak, aplikuj do programu stypendialnego prowadzonego przez Poznański Park...
Fotografia w nagłówku
Przemysław Stanula
Tegoroczni abiturienci mają jeszcze szansę dostać się na studia. Rekrutacja na UAM trwa do drugiej połowy września (szczegółowe terminy rekrutacji na poszczególne kierunki studiów można znaleźć na stronie: rekrutacja.amu.edu.pl).
Fotografia w nagłówku
Jagoda Haloszka, fot. Adrian Wykrota
Za nami VI edycja Pikniku z Wyobraźnią organizowanego przez Poznański Park Naukowo-Technologiczny. Mimo deszczu na uczestników czekała cała masa naukowych atrakcji, dzięki którym każdy mógł znaleźć coś dla siebie.
Fotografia w nagłówku
redakcja
Zrzeszenie Studentów Niepełnosprawnych UAM ,,Ad-Astra" oraz Biuro ds. Studentów z Niepełnosprawnościami gorąco zapraszają wszystkich studentów z niepełnosprawnościami pierwszego roku na spotkanie adaptacyjne, które odbędzie się w dniach od 22-25 września 2019 r.
Fotografia w nagłówku
Jagoda Haloszka
Nadmorska miejscowość - Łazy - znów stała się studencką stolicą, bowiem rozpoczął się największy i najbardziej wyczekiwany wyjazd integracyjno-szkoleniowy „Campus Studencki 2019”.
Fotografia w nagłówku
IKE
31 sierpnia 2019 roku odbyła się uroczysta inauguracja roku akademickiego 2019/2020 na Humańskim Państwowym Uniwersytecie Pedagogicznym im. Pawła Tyczyny. Instytut Kultury Europejskiej UAM reprezentował na tym wydarzeniu dr Igor Ksenicz z Zakładu Kultury Europy Wschodniej i Południowo-Wschodniej.
Fotografia w nagłówku
dr Iwona Chmura-Rutkowska
W szkole podobnie jak w każdej innej instytucji i środowisku pracują ludzie o różnych systemach wartości, przekonaniach. Warto znaleźć wśród kadry pedagogicznej bratnie i siostrzane dusze: osoby, których nastawienie do życia, styl działania jest nam bliski pisze w swym komentarzu dr Iwona Chmura...
Fotografia w nagłówku
Ewa Konarzewska-Michalak
Trwa gruntowny remont parkingu na Kampusie Ogrody, a w Collegium Martineum przygotowywane są pokoje na przyjęcie pracowników administracji. To nie wszystko. Dowiedzieliśmy się, które uniwersyteckie budynki i miejsca są modernizowane w wakacje.
Fotografia w nagłówku
Wydział Nauk Politycznych i Dziennikarstwa
Zwyciężczynie konkursu Brains Attack z pewnością nie będą uważać swoich wakacji za stracone. 20 sierpnia ekipa studentek naszego Wydziału wróciła z dwutygodniowej wyprawy Śladem Europejskich Uniwersytetów. Miejsc do odwiedzenia było wiele i mogłoby się zdawać, że czasu wprost odwrotnie - bardzo...