Życie

Fotografia w nagłówku
Rektor prof. Bogumiła Kaniewska
Od poniedziałku do 23 lutego nauka zdalna na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza. Właśnie dotarło do nas rozporządzenie w tej sprawie, podpisane przez Rektor UAM prof. Bogumiłę Kaniewską.
Fotografia w nagłówku
Ewa Konarzewska-Michalak
Prof. Stanisław Lorenc był geologiem, Rektorem UAM w latach 2002-2008. Przed gmachem Collegium Geologicum odsłonięto dziś głaz z inskrypcją upamiętniającą naukowca.
Fotografia w nagłówku
Nakładem wydawnictwa UAM ukazał się Raport z monitoringu warunków pracy i równego traktowania w UAM, którego celem było rozpoznanie oraz opisanie sytuacji pracowników i pracownic w kontekście nierówności ze względu na płeć.
Fotografia w nagłówku
Ewa Konarzewska-Michalak
Na 24. Wielkopolskiej Gali Rankingu Liceów i Techników Perspektywy, zorganizowanej na Wydziale Nauk Politycznych i Dziennikarstwa, poznaliśmy laureatów najlepszych szkół w województwie.
Fotografia w nagłówku
redakcja
11 stycznia 2022 roku o godzinie 11:00 na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu rozpocznie się Gala Wielkopolskiego Rankingu Liceów i Techników Perspektywy 2022. Uroczystość odbędzie się w siedzibie Wydziału Nauk Politycznych i Dziennikarstwa.
Fotografia w nagłówku
Prof. UAM dr hab. Przemysław Matusik 
Grudzień to na powstanie fatalna pora. Gdy jednak 103 lata temu w Poznaniu wybuchło – przypadkowo i spontanicznie - zakończyło się sukcesem, przełamując tym samym XIX-wieczne fatum powstańczych klęsk Polaków. A było przecież obarczone dużym politycznym i militarnym ryzykiem.