Kultura

Fotografia w nagłówku
Magdalena Ziółek
Z dr Renatą Popiołek koordynatorem uczelnianej Nocy Naukowców rozmawia Magda Ziółek
Fotografia w nagłówku
Jagoda Haloszka
Jakub Dąbrowski, student zarządzania i prawa w biznesie na Wydziale Prawa i Administracji był uczestnikiem programu Jeden z Dziesięciu. Jak mu poszło? O tym w wywiadzie Jagody Haloszki.
Fotografia w nagłówku
Jagoda Kijewska
Maciej Kośmicki jest doktorantem i starszym technikiem na Wydziale Socjologii UAM. Prowadzi także kanał „Maciek i Klocki” na platformie YouTube, gdzie opowiada o zabawkach konstrukcyjnych, głównie klockach LEGO.
Fotografia w nagłówku
Jagoda Haloszka
W Bibliotece Uniwersyteckiej UAM w Poznaniu znajduje się najstarsza polska opera, która powstała na przełomie XVII/XVIII wieku. Nie jest ona adaptacją cudzego dzieła, a w muzyce odnajdujemy fragmenty popularnych pieśni m.in.: „Siedzi zając...” i „Pije Kuba do Jakuba”.
Fotografia w nagłówku
redakcja
Wydawnictwo Naukowe UAM zdobyło wyróżnienie w  25. edycji konkursu na Najlepszą Książkę Historyczną  - Nagroda KLIO. Konkurs organizowany jest przez Porozumienie Wydawców Książki Historycznej.
Fotografia w nagłówku
Magdalena Ziółek
Monika Glosowitz – badaczka literatury i krytyczka literacka została laureatką tegorocznej Nagrody – Stypendium im. Stanisława Barańczaka za książkę „Maszynerie afektywne. Literackie strategie emancypacji w najnowszej polskiej poezji kobiet”.