WA: Promocje doktorskie i habilitacyjne

We wtorek, w Auli Lubrańskiego miała miejsce uroczysta promocja 5 doktorów habilitowanych i 11 doktorów z Wydziału Anglistyki UAM.

Uroczystość otworzyła Pani Dziekana WA prof. dr hab. Katarzyna Dziubalska-Kołaczyk witając wszystkich zebranych doktorów habilitowanych, doktorów, promotorów i pozostałych gości.

-Akt promocji na stopniach doktora oraz doktora habilitowanego to ważny element tradycji akademickiej. To moment wieńczący dzieło uzyskania stopnia naukowego. W Statucie UAM znajdujemy promocję pośród uroczystości Uniwersytetu. Podczas tej uroczystości doktorzy, doktorzy habilitowani i profesorowie spotykają się w murach Uniwersytetu, by w podniosłym nastroju w obecności najwyższych władz uczelni oraz swoich bliskich w niecodziennych strojach akademickich i języku razem przeżyć uroczystość koronującą ich wspólną pracę  - mówiła Dziekana Wydziału Anglistyki.

Dla świeżo wypromowanych doktorów uroczysta promocja była ukoronowaniem ich pracy nad uzyskaniem pierwszego naukowego stopnia. Dla doktorów habilitowanych był to moment przejścia na wyższy etap naukowego wtajemniczenia, w którym stali się samodzielnymi pracownikami nauki.

Czytaj także: Never compromise on excellence: motto aktualne

Promocję zwieńczyły podniosłe słowa Pana prof. dr hab. Ryszarda Naskręckiego, Prorektora ds. nauki i współpracy, który złożyli gratulacje zebranym ukończenia z sukcesem tak ważnego etapu naukowej drogi oraz koncert dr Stana Breckenridge, który wykonał m.in. utwór What a Wonderful World.

- Życzę Wam przede wszystkim intuicji, bo bez intuicji nie było i nie będzie żadnej wiedzy naukowej. Życzę wyobraźni, bo wyobraźnia zabierze Was wszędzie, nawet tam, gdzie jeszcze przed Wami nikt nie był. Życzę również wiary w siebie, bo jej brak sprawia, że ludzie boją podejmować ambitne cele - podkreślał Prorektor ds. nauki i współpracy.

Wydarzenia Wydział Anglistyki