Szablon do tworzenia stron internetowych - komunikat

fot. Adrian Wykrota

Szanowni Państwo,

Dla wszystkich, którzy chcą stworzyć własną stronę internetową, przygotowany został przyjazny szablon oparty o system zarządzania treścią Wordpress. Udostępniany Państwu szablon został stworzony w odpowiedzi na liczne pytania pracowników i jednostek o możliwość korzystania z szablonów stron zaprojektowanych dla UAM.

Szablon jest:

• gotowy do wykorzystania od razu,
  • zgodny z identyfikacją wizualną uczelni,
  • bezpłatny dla jednostek uniwersyteckich i wszystkich pracowników UAM.

Wordpress to funkcjonalny, prosty w obsłudze system zarządzania treścią, który posiada intuicyjny interfejs i spełnia potrzeby większości osób. Co ważne, jest to oprogramowanie rozpowszechniane w ramach licencji GNU GPL, a zatem nie ma konieczności uiszczania za niego jakichkolwiek opłat, również w przypadku dalszych aktualizacji.

Korzystanie z przygotowanego szablonu pozwoli uniknąć kosztów związanych z samodzielnym zamawianiem stron internetowych i pośrednictwa agencji kreatywnych. Prezentowane rozwiązanie pozwala także uniknąć kosztów projektowania wizualnego nowych stron, jak również jej bieżącej obsługi.

Szablon czeka na Platformie Hostingowej UAM, gdzie każdy pracownik nieodpłatnie może uzyskać miejsce na swoją stronę internetową, a także komfortowo i szybko ją zainstalować, korzystając z udostępnionego kreatora.

Wygląd szablonu wzorowany jest na głównym serwisie Uniwersytetu amu.edu.pl. Używanie tego rozwiązania pozwoli także na zachowanie spójności prezentowanego wizerunku naszego Uniwersytetu.

Jednocześnie przypominam, że za stworzenie strony, jej aktualizację,  wprowadzanie treści i zawartość odpowiada właściciel. Proszę również mieć na uwadze, że Centrum Informatyczne nie świadczy usług wsparcia w tym zakresie.

Szczegółowe informacje dotyczące Platformy Hostingowej UAM znajdziecie Państwo pod adresem https://ci.amu.edu.pl/uslugi/hosting. Problemy związane z Platformą należy zgłaszać mailowo do Centrum Informatycznego na adres helpdesk@amu.edu.pl , dodając w tytule listu znacznik [Hosting].

Praktyczne porady marketingowe dotyczące zawartości stron internetowych znajdą Państwo tutaj https://amu.edu.pl/__data/assets/pdf_file/0015/116601/Poradnik-prowadzenia-stron.pdf

Mam nadzieję, że udostępniany Państwu szablon będzie skutecznym narzędziem w komunikowaniu i promocji Państwa dokonań oraz dorobku naukowego.

prof. UAM dr hab. Tadeusz Wallas

Prorektor