Studenci UAM bez Granic znów w drodze

Studenci UAM bez Granic wyruszają w kolejną podróż

Studenci UAM bez Granic, a właściwie Studentki Marta Wawrzyniak i Jaśmina Markiewicz  wyruszyły w podróż na Madagaskar.

Studenci UAM bez Granic to grupa składająca się z osób, które jeżdżą do odległych krajów by pomagać dzieciom w nauce oraz pokazywać nowe metody nauczania. W tym roku odbyła się ich piąta podróż. Wcześniej odwiedzili Tanzanię, Paragwaj, Indonezję i Nepal czy Madagaskar. Jak podkreślają uczestnicy wyprawy, poprzez wyjeżdżanie do innych krajów chcą pokazać aktywizujące metody nauczania, myślenia kreatywnego i rozwijania twórczości.

Czytaj także: Studenci UAM bez Granic. Tym razem Madagaskar

W niedzielę, 7 lutego pierwsze wolontariuszki udały się w drugą podróż na Madagaskar,  gdzie będą  czekać za resztą zespołu, która dołączy trochę później. Jak podkreślają to czas stresu i ogromnych emocji, ale są gotowe na zrealizowanie  planów z dzieciakami i młodzieżą oraz pracy w fundacji Ankizy Gasy-Dzieci Madagaskaru.

- Nastrój jest jak najbardziej pozytywny, lecz z jednej strony czujemy zmęczenie i ulgę, bo trudny okres organizacyjny dobiega końca, a z drugiej ekscytację, ponieważ czeka nas długa podróż pełna wrażeń i wyczekiwany pobyt w siedzibie fundacji Ankizy Gasy. Trochę niedowierzamy, że to już szósta edycja projektu - mówiła w krótkiej rozmowie z naszą redakcją przed wylotem Marta Wawrzyniak.

My trzymamy kciuki za udaną podróż i czekamy na relację.

Wydarzenia Wydział Studiów Edukacyjnych