Reforma UAM wiodącym tematem Życia

Życie Uniwersyteckie
Obraz

W najnowszym wydaniu Życia Uniwersyteckiego tematem dominującym jest reforma UAM. Na naszych łamach Rektor Andrzej Lesicki i Kanclerz UAM dr Marcin Wysocki ustosunkowują się do zmian i zapowiadają kolejne. W Życiu znajdziecie Państwo również schemat organizacyjny uczelni po zmianach.

W innym miejscu naszego czasopisma Kanclerz podsumowuje rok swojej działalności, a sporo miejsca zajmują też ,,Nasze nadzieje’’. To dział, który tym razem obfituje w laureatów stypendiów naukowych Miasta Poznania. Tu też znajdziecie Państwo siódemkę tegorocznych zwycięzców. Piszemy o ich zainteresowaniach i pasjach.

Profesor Jerzy Langer z kolei przybliży nam niezwykłe urządzenie, które ma węch czulszy od psa, a dr Witkowski długopis, który bije na głowę wszystkie inne długopisy. Sporo jest też o muzyce z 5 stron świata i Campusie w Łazach. Są ważne kongresy i wydarzenia z uniwersyteckiego życia. Jest też zagadka, którą staramy się rozwiązać, a dotycząca dalekiej przeszłości Collegium Martineum. Czy w czasach PRL-u było w nim więzienie?

To tylko niektóre z tematów obecnego wydania Życia Uniwersyteckiego. Zapraszamy do lektury.

Więcej znajdziecie Państwo TUTAJ

Reforma uam