LG Energy Solution Wrocław podarowało książki bibliotece WN

LG Energy Solution Wrocław podarowało książki Wydziałowi Neofilologii
Obraz

Spółka LG Energy Solution Wrocław przekazała poznańskiej koreanistyce (Wydział Neofilologii) darowiznę w postaci kilkudziesięciu książek z języka, literatury i kultury koreańskiej.

Książki zostały przekazane w ramach współpracy, jaka została podjęta pomiędzy LG Energy Solution Wrocław a Uniwersytetem im. Adama Mickiewicza w Poznaniu po zawarciu umowy o współpracę 6 lipca 2022 roku.

LG Energy Solution Wrocław przekazała książki poznańskiej koreanistyce

Zbiory książkowe zostały przekazane do Biblioteki Filologicznej Novum. Spotkaniu z przedstawicielami firmy towarzyszyły również warsztaty dla studentów z zakresu komunikacji międzykulturowej oraz pracy tłumacza technicznego prowadzone przez pracowników LG Energy Solution Wrocław. Stronę UAM reprezentowali: prof. UAM dr hab. Krzysztof Stroński – dziekan Wydziału Neofilologii, prof. UAM Katarzyna Klessa – prodziekan Wydziału Neofilologii, dr Paweł Kida – kierownik Zakładu Języka Koreańskiego.

Czytaj też: Dzień Kultury Koreańskiej 2022

Wydarzenia Wydział Neofilologii