Konkurs Ideamu. Znamy laureatów drugiej edycji

Konkurs Ideamu w tym roku odbył się po raz drugi

Konkurs Ideamu - w drugiej edycji nagrodę dostaną dwa projekty. "Zielone konferencje" autorstwa zespołu z Instytutu Etnologii i Antropologii Kulturowej oraz „PapieroEKOlogia i HydroDOSKONALENIE” zaproponowany przez Nadnotecki Instytut UAM w Pile. Do konkursu wspierającego ideę "Zielonego Uniwersytetu" złożono 11 projektów.

Celem tegorocznego konkursu było wyłonienie projektów wspierających rozwój idei Zielonego Uniwersytetu i wdrożenie ich w życie. Z 11 zgłoszonych projektów jury wyróżniło dwa.

"Zielone konferencje" zakładają powstanie przewodnika po dobrych praktykach dla jednostek UAM. Znajdą się w nim m.in. wskazówki, jak organizować przyjazną środowisku i odpowiedzialną społecznie konferencję. Projekt napisali prof. UAM dr hab. Natalia Bloch, dr Łukasz Kaczmarek, mgr Kamila Grześkowiak z Instytut Etnologii i Antropologii Kulturowej. Antropolodzy czerpali ze swoich doświadczeń - w taki właśnie sposób przygotowali Kongres IUEAS 2019.

Czytaj też: Antonina Bednarz wygrała konkurs IDEAMU

Konkurs Ideamu

Drugi nagrodzony projekt to „PapieroEKOlogia i HydroDOSKONALENIE” zaproponowany przez Nadnotecki Instytut UAM w Pile. Przedsięwzięcie wzmocni i wypromuje działania na rzecz „zielonych” biur UAM w zakresie organizacji pracy, konferencji, prowadzonych zakupów, ograniczonego korzystania z opakowań plastikowych, polityki oszczędzania wody i energii.

Projekty będą realizowane dzięki stypendiom w wysokości 7 500 zł. Konkurs Ideamu jest organizowany z inicjatywy JM Rektora UAM prof. Andrzeja Lesickiego i dzięki wsparciu Santander Universidades.

Wydarzenia Ogólnouniwersyteckie Wydział Antropologii i Kulturoznawstwa Nadnotecki Instytut w Pile