Dr Jędrzej Gadziński - trwa zbiórka na leczenie naukowca

Dr Jędrzej Gadziński, fot. Adrian Wykrota
Obraz

Dr Jędrzej Gadziński, młody naukowiec z UAM chory na raka potrzebuje naszej pomocy. Pracownicy z Wydziału Geografii Społeczno-Ekonomicznej i Gospodarki Przestrzennej zorganizowali zbiórkę pieniędzy na kosztowne leczenie, które może uratować mu życie.

Dr Jędrzej Gadziński jest doktorem nauk o Ziemi w zakresie geografii, jednym z najzdolniejszych naukowców w Polsce w swojej dziedzinie, prywatnie mężem, ojcem dwójki małych dzieci. Koleżanki i koledzy z wydziału piszą, że jest najskromniejszą osobą, jaką znają, dlatego sami zwracają się o pomoc dla dr Gadzińskiego.

Dr Jędrzej Gadziński rozpoczął trzecią chemioterapię, która niestety nie jest już w całości refundowana przez NFZ. Koszt miesięczny samego leku Avastin to ok. 10.000 zł (w ciągu miesiąca podawane są 2 dawki tego leku). Ze względu na dobrego specjalistę onkologa leczenie odbywa się w Krotoszynie oddalonym o 100 km od rodzinnego Poznania. Łącznie potrzebnych jest 100 tysięcy złotych.

Pomocy można udzielać w dwojaki sposób:

a) poprzez przelew na zbiórkę: https://skarbonka.alivia.org.pl/jedrzej-gadzinski

b) poprzez przekazanie 1% podatku na Fundację Onkologiczną Alivia, KRS nr 0000358654, w celu szczegółowym należy wpisać: PROGRAM SKARBONKA - JĘDRZEJ GADZIŃSKI 111244.

Ze względu na to, że środki finansowe na trzecią chemioterapię potrzebne są już teraz, założyciele zbiórki zachęcają do wyboru pierwszej opcji, niezależnie od przekazania 1% podatku (te środki mogą przydać się na późniejszą rehabilitację) i proszą o jak najszersze rozpowszechnienie informacji o zbiórce.

Wydarzenia Ogólnouniwersyteckie