Campus Studencki 2019 przyciągnął tłumy!

Nadmorska miejscowość  - Łazy - znów stała się studencką stolicą.  Rozpoczął się największy i najbardziej wyczekiwany wyjazd integracyjno-szkoleniowy „Campus Studencki 2019”.

Imprezy chyba nie trzeba nikomu przedstawiać. Z pewnością każdy słyszał o największym obozie szkoleniowo-integracyjnym dla studentów z całej Polski. Do letniej studenckiej stolicy Polski przybyło ponad 1000 żaków z różnych uniwersytetów.

Pierwszego dnia nie zabrakło oficjalnej inauguracji Campusu, na którą przybyli goście z Poznania oraz Wrocławia. Wśród nich był prorektor UAM prof. Tadeusz Wallas.

- Są tutaj byli studenci, studenci oraz przyszli studenci, którzy rozpoczną swoją naukową karierę z dniem 1 października. Chciałbym pogratulować wszystkim, którzy  wybrali się na studia. Przed Wami najlepszy okres w waszym życiu. Studia to nie tylko zajęcia, laboratoria, egzaminy, ale przede wszystkim wspaniałe życie studenckie - mówił.

Czytaj też: Campus w Łazach buduje swoją legendę

Organizatorzy jak co roku przygotowali bardzo bogaty program. Uczestnicy mogą skorzystać m.in. z zumby oraz kursu tańca towarzyskiego, poznać techniki makijażu, pouczyć się norweskiego, posłuchać znanych i lubianych utworów biorąc udział w silent disco, popływać w basenie podczas Pool Party, czy wykazać się pisarskimi zdolnościami, stworzyć graffiti Campusu, a także dowiedzieć się jakie tajemnice kryje Facebook oraz Snapchat.

Studia to nie tylko zajęcia, laboratoria, egzaminy, ale przede wszystkim wspaniałe życie studenckie - mówił prof. Tadeusz Wallas

Wyjazd to również szansa na znalezienie nowych przyjaciół. Potwierdzają to Magda, Wiktoria i Weronika, studentki pierwszych roczników na Wydziale Historycznym Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza, które mieszkają w tym samym pokoju.

- Kiedy otrzymałam zaproszenie stwierdziłam, czemu nie? Dzięki temu poznam nowych ludzi i będę się dobrze bawić. W momencie, gdy zobaczyłam program nie miałam już żadnych obiekcji, żeby tu przyjechać. Mam nadzieję, że nasza „pokojowa” znajomość przetrwa - mówi Magdalena Hofman, z archeologii.

-  Bardzo się cieszę, że mogę poznać nowych ludzi, czy rozwinąć swoje umiejętności. Dla mnie bardzo ważny jest też wypoczynek przed rozpoczęciem nowego etapu życia - dodaje Weronika Czarnecka z kierunku historia sztuki.

Campus Studencki to jednak przede wszystkim integracja. Jest wspólne oglądanie filmów, śpiewanie karaoke, a także koncerty gwiazd. Campus potrwa do soboty 7 września.

Wydarzenia Ogólnouniwersyteckie