Dzień Sportu UAM 2023

Dzień Sportu UAM był areną uniwersyteckich rozgrywek międzywydziałowych. W słonecznym dniu na Kampusie Morasko rozegrano finały studenckiej rywalizacji w kilkunastu dyscyplinach. Pracownicy/czki wzięli udział w dwóch turniejach oraz w zajęciach na siłowni oraz w terenie. W imprezie uczestniczyło 3749 osób.

Program tegorocznej edycji był bogaty. Studenci i studentki walczyli w finałach Międzywydziałowych Rozgrywek Sportowych w takich dyscyplinach jak: siatkówka plażowa, piłka nożna, badminton, tenis ziemny, sztafeta wydziałowa, pływanie, szachy, ergonometr wioślarski, brazylijskie jiu-jitsu, futsal, piłka siatkowa, tenis stołowy, szermierka, pool bilard, esport. Zanim zawodnicy/czki rozpoczęli rywalizację władze rektorskie uhonorowały zawodników sekcji sportowych UAM - medalistów Mistrzostw Polski.

Oprócz finałów uczestnicy/czki wzięli udział w Integracyjnych Rozgrywkach Sportowych w Bocci, International Students Gym Training, dedykowanym studentom/kom z zagranicy oraz w wirtualnym pokazie strzelectwa sportowego.

Również pracownicy/pracowniczki uczestniczyli w Dniu Sportu. Rozegrali finały turnieju tenisa stołowego i piłki siatkowej. Mogli również skorzystać z treningu funkcjonalnego oraz z zajęć Aktywny Senior w terenie.

Podsumowanie Dnia Sportu UAM odbyło się po południu. Władze rektorskie udekorowały zwycięzców finałów oraz wręczyły puchar Międzywydziałowych Rozgrywek Sportowych UAM oraz WIOSENNEGO rozRUCHU. Zwyciężył Wydział Neofilologii, drugie i trzecie miejsce zajęli: Wydział Nauk Politycznych i Dziennikarstwa oraz Wydział Studiów Edukacyjnych. W WIOSENNYM rozRUCHU triumfował Wydział Fizyki, który “wykręcił” 13 tysięcy kilometrów. W akcji, która trwała miesiąc uczestniczyło 500 osób, które spacerowały, również z kijkami, maszerowały, jeździły na rowerze lub rolkach.

Dzień Sportu UAM miał miejsce również w filiach UAM - w Instytucie Kultury w Gnieźnie oraz na Wydziale Pedagogiczno-Artystycznym w Kaliszu, gdzie studenci/ki grali w gry zespołowe.

Wyniki „Sztafety Wydziałowej” dla pracowników, bieg 5x400m.

Na starcie stanęło 8 reprezentacji. Po wspaniałej walce zwyciężyła drużyna Neofilologii.

1. Wydział Neofilologii

2. Wydział Biologii

3. Wydział Matematyki i Informatyki

4. Wydział Filologii Polskiej i Klasycznej

5. Wydział Teologiczny

6. Wydział Nauk Geograficznych i Geologicznych

7. Wydział Fizyki

8. Wydział Anglistyki

Natomiast w turniej siatkarskim zwyciężyli pracownicy z Chemii

1. Wydział Chemii

2. Wydział Nauk Geograficznych i Geologicznych

3. Wydział Socjologii

4. Wydział Filologii Polskiej i Klasycznej

5. Drużyna Kozy (zespół mieszany pracowników) nazwany Imieniem trenera Andrzeja Kozińskiego.

Wyniki wszystkich zawodów znajdują się na stronie internetowej: https://www.rozgrywkiuam.pl