Andrea Bocelli zaśpiewa na 100-lecie UP

Konferencja prasowa na Stadionie Miejskim, fot. Ewa Konarzewska-Michalak

Najpopularniejszy tenor świata – Andrea Bocelli w sobotę po raz pierwszy da koncert w Poznaniu. W wydarzeniu, które uczci 100-lecie Uniwersytetu Poznańskiego, weźmie udział aż 25 tysięcy słuchaczy. Będzie to największy koncert na Stadionie Miejskim, który oprócz poznaniaków przyciągnie publiczność z 24 krajów świata!

Występ Andrei Bocellego będzie wyrazistym akcentem jubileuszu 100-lecia UP. - Chcieliśmy sprowadzić gwiazdę, która uświetni nasze obchody, w taki sposób, że będziemy mogli zaprosić na nie mieszkańców Poznania, pracowników uczelni, studentów – wyjaśnił rektor UAM prof. Andrzej Lesicki na konferencji prasowej na Stadionie Miejskim.

Wybór znanego wykonawcy, który dobrze czuje się zarówno w repertuarze muzyki klasycznej, jak i popularnej, okazał się strzałem w dziesiątkę - bilety bardzo szybko się rozeszły. W rezultacie okazało się, że koncert w Poznaniu będzie największym biletowanym koncertem muzyki klasycznej w Polsce.

- Mamy komplet, jeszcze nawet dziś pytano mnie o możliwość kupna biletu. Bardzo się cieszymy, że w sobotę będziemy mogli spotkać się w tak licznym gronie. Mam nadzieję, że pogoda dopisze i że będzie to prawdziwa majówka, święto Poznania – powiedział prorektor UAM prof. Tadeusz Wallas.

Czytaj też: 100 lat dla UP. Posiedzenie Senatu

Już od kilku dni trwa ustawianie sceny i programowanie dźwięku – takie wymaganie postawili menadżerowie Bocellego, którym zależy na tym, by w każdym miejscu stadionu jakość dźwięku była na wysokim poziomie. To, co się będzie działo na scenie pokaże 9 ekranów ledowych.

Razem z utalentowanym śpiewakiem wystąpi sopranistka koloraturowa Maria Aleida Rodrigez, piosenkarka Ilaria Della Bidia, znany flecista Andrea Griminelli oraz tancerze: Maria Pawelec, która ukończyła szkołę baletową w Poznaniu i Federico Zeno Bassanesa. Koncertem będzie dyrygował Carlo Bernini. Bocellemu towarzyszyć będą chóry biorące udział w Festiwalu Universitas Cantat oraz Orkiestra Teatru Muzycznego w Poznaniu. Koncert rozpocznie się o godzinie 20:30 studencką pieśnią „Gaudeamus igitur” w aranżacji jazzmana Krzysztofa Herdzina i wykonaniu chóru.

Wydarzenie odbędzie się dzięki wsparciu finansowemu miasta, które przekazało na ten cel milion złotych.

Organizatorzy apelują, żeby publiczność przyjeżdżała na koncert wcześniej, najlepiej komunikacją miejską, bo można spodziewać się korków. Parasole najlepiej zostawić w domu, ponieważ nie będzie można wejść z nimi na teren stadionów.

Ogólnouniwersyteckie