Obserwujemy wzrost zainteresowania szkoleniami i warsztatami

Dr hab. Anna Szwajca

Jednostkami Szkoły Nauk Ścisłych naszej uczelni są Wydziały Chemii, Fizyki oraz Matematyki i Informatyki. Wraz z dr Moniką Makrocką-Rydzyk oraz dr Mirosławą Kołowską-Gawiejnowicz sprawujemy funkcje wydziałowych koordynatorek ds. współpracy z Poradnią Psychologiczną UAM. Intensywność i charakter naszych działań zarówno przed, jak i w trakcie trwania pandemii, jest podobny. Najczęściej kierowane do nas prośby dotyczą pomocy w znalezieniu opiekuna dydaktycznego z grona pracowników lub studentów. Rola opiekuna jest zadaniem niełatwym, potrzebne są tu kwalifikacje i predyspozycje. Coraz częściej w odpowiedzi zgłaszają się osoby młode, chcące zaistnieć w takiej nowej roli. Obserwujemy również wzrost zainteresowania szkoleniami i warsztatami, dotyczącymi ogółu zagadnień związanych z problemami natury psychicznej. Zainteresowanie wykazują studenci i pracownicy dydaktyczni, administracji, zaplecza technicznego, biblioteki oraz obsługi budynku. Naszą największą potrzebą i wspólnym marzeniem jest stała obecność psychologa na Kampusie Morasko, z którego fachowej pomocy moglibyśmy korzystać w ciągu całego dnia, kiedy prowadzone są zajęcia dydaktyczne.