Nie jestem zadowolony z ewaluacji

Prof. Józef Dobosz

Nie jestem zadowolony z wyników ewaluacji na Wydziale Historii (złożyliśmy w przewidzianym trybie odwołanie), ale mam świadomość, że w zaistniałej sytuacji zrobiliśmy wszystko, co w naszej mocy, aby wynik ewaluacji był najlepszy. Wielu pracowników Wydziału pracowało wiele godzin, aby wypełnić wymogi ewaluacji. Szczególnie czasochłonne było przygotowanie opisów wpływu kryterium III. Pracownicy ci wykonywali tę pracę kosztem swoich podstawowych obowiązków, a zatem prowadzenia badań naukowych i zajęć dydaktycznych. Dodać trzeba, że do kategorii A zabrakło nam 8,8 punktu, i to nie w kryterium I, gdzie oceniano efekty publikacyjne, czy kryterium II (projekty grantowe), ale w uznaniowym kryterium III.