Zarząd Główny SNAP ponownie na UAM

prof. dr hab. Andrzej Michałowski   Fot. Adrian Wykrota
prof. dr hab. Andrzej Michałowski Fot. Adrian Wykrota
Obraz

Obradujący w Poznaniu XXXI Walny Zjazd Delegatów Stowarzyszenia Naukowego Archeologów Polskich, w dniu 24 września 2022 roku wybrał swe nowe władze na kadencję 2022-2025.

Prezesem Zarządu Głównego SNAP został ponownie prof. dr hab. Andrzej Michałowski, Sekretarzem Generalnym SNAP dr hab. Jacek Wierzbicki, prof. UAM zaś Skarbnikiem Zarządu Głównego SNAP dr Paulina Suchowska-Ducke. Tym samym władze największej ogólnopolskiej organizacji zawodowej skupiającej środowisko archeologiczne, znalazły się ponownie na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Wybór pracowników Wydziału Archeologii UAM na najwyższe stanowiska we władzach Stowarzyszenia Naukowego Archeologów Polskich stanowi ogromne wyróżnienie i uznanie dla poznańskiego środowiska archeologicznego. W skład Zarządu Głównego SNAP wszedł także prof. dr hab. Przemysław Niedzielski z Wydziału Chemii UAM, blisko współpracujący z archeologami w ramach tworzonej na Wydziałach Chemii i Archeologii archeometrii.

Nauka Wydział Archeologii