SUCTI Academia z grantem Narodowej Agencji Programu Erasmus+

Projekt ma na celu wzmocnienie kompetencji i umiejętności kadry akademickiej
Projekt SUCTI Academia, który jest kontynuacją projektu SUCTI otrzymał dofinansowanie z Narodowej Agencji Programu Erasmus+ (Fundacja Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji ) na lata 2019-2022.

Przedsięwzięcie ma na celu wzmocnienie kompetencji i umiejętności kadry akademickiej poprzez dostarczenie wiedzy i narzędzi związanych z procesem internacjonalizacji uczelni oraz podniesienie świadomości i ukierunkowanie działań nauczyli akademickich w kierunku internacjonalizacji, co ma zainspirować i spowodować zmianę systemową w naszych instytucjach i europejskim szkolnictwie wyższym.

Projekt otrzymał dofinansowanie w wysokości 347 783 Euro. Koordynatorem projektu z ramienia Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza jest Joanna Domagała, Zastępca Kierownika Działu Współpracy z Zagranicą, a konsorcjum tworzą partnerzy:

• Universitat Rovira i Virgili (Hiszpania)
• Global Impact Institute (Czechy)
• European Association for International Education EAIE (Holandia)
• UNESCO Chair of Higher Education Management-Universitat Politècnica de Catalunya (Hiszpania)
• Centre for Higher Education Internationalisation-Università Cattolica del Sacro Cuora (Włochy)
• University of Porto (Portugalial)
• European Consortium for Accreditation in Higher Education ECA HE (Holandia)
• SGroup European Universities' Network (Belgia)

Nauka Ogólnouniwersyteckie