Wersja kontrastowa

SUCTI Academia. Pomysł na internacjonalizację

SUCTI Academia to projekt dofinansowany przez Narodową Agencję Programu Erasmus + i realizowany przez UAM. W jego ramach odbyło się szkolenie z internacjonalizacji dla pracowników akademickich, które podsumowano 6 grudnia.

 

Podczas spotkania w DS Jowita uczestnicy szkolenia - przedstawiciele wydziałów - pokazali prezentacje obejmujące analizę umiędzynarodowienia jednostek oraz strategię jej zwiększenia.

 

Wystąpienia naukowców obejrzał prorektor prof. Rafał Witkowski. - Zjawiłem się tu jako uważny słuchacz, po to, by dowiedzieć się, co możemy zmienić na naszym uniwersytecie. Jeśli myślimy o umiędzynarodowieniu to wszyscy, którzy mają kontakt z tą formą działania wiedzą, że teraz możemy zrobić o wiele więcej niż dotychczas. Widzę dwie przeszkody, które musimy przezwyciężyć - pierwszą są ludzie, bez których nie wprowadzimy żadnej zmiany, a drugą pieniądze. Jeśli Państwo będą zdeterminowani, żeby te reformy wprowadzać to jestem po to, by pomóc to zrobić - powiedział prorektor.

 

Projekt SUCTI Academia (kontynuujący wcześniejszy projekt SUCTI) ma na celu wzmocnienie kompetencji i umiejętności kadry akademickiej poprzez dostarczenie wiedzy i narzędzi związanych z procesem internacjonalizacji uczelni oraz podniesienie świadomości i ukierunkowanie działań nauczycieli akademickich na internacjonalizację, co ma zainspirować i spowodować zmianę systemową w naszych instytucjach i europejskim szkolnictwie wyższym.

 

Projekt koordynowany przez Joannę Domagałę jest realizowany w konsorcjum partnerów w skład, których obok UAM wchodzą:  Universitat Rovira i Virgili (Hiszpania), Global Impact Institute (Czechy), European Association for International Education EAIE (Holandia), UNESCO Chair of Higher Education Management-Universitat Politècnica de Catalunya (Hiszpania), Centre for Higher Education Internationalisation-Università Cattolica del Sacro Cuora (Włochy), University of Porto (Portugalial), European Consortium for Accreditation in Higher Education ECA HE (Holandia), SGroup European Universities' Network (Belgia).

 

Zobacz też: Studenci debatują o umiędzynarodowieniu procesu kształcenia

Nauka Ogólnouniwersyteckie

Ten serwis używa plików "cookies" zgodnie z polityką prywatności UAM.

Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza jej akceptację.