Stypendia Miasta Poznania po raz 14.

fot. www.poznan.pl
Obraz

Po raz 14. przyznano stypendia dla laureatów i finalistów ogólnopolskich olimpiad przedmiotowych, którzy podjęli studia na poznańskich uczelniach. W tym roku akademickim ze wsparcia naukowego skorzysta 28 młodych ludzi.  Tym samym grono stypendystów Miasta Poznania ze wszystkich edycji zwiększyło się do 386 osób. Ta wiadomość szczególnie cieszy ponieważ aż piętnastu z nich jest studentami z UAM

Miasto oferuje wybranym studentom pierwszego roku stypendia w wysokości 1 600 zł (laureaci) i 1 400 zł (finaliści) miesięcznie. Będą one wypłacane przez jeden rok akademicki, od października do czerwca. W ten sposób dostaną oni możliwość skupienia się na nauce i rozwijaniu swoich talentów.

W tym roku największym zainteresowaniem wśród stypendystów cieszył się UAM, na którym naukę podjęło 15 studentów i studentek. Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego wybrało 8 osób. Na studia na Politechnice Poznańskiej zdecydowało się 3 nagrodzonych. Na Uniwersytecie Artystycznym im. Magdaleny Abakanowicz studiuje 1 osoba, podobnie na Akademii Muzycznej im. I.J. Paderewskiego.

Lista stypendystów:

Michał Idziak - Finalista Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym, student I roku studiów, Kierunek Prawo na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, absolwent II Liceum Ogólnokształcącego im. Generałowej Zamoyskiej i Heleny Modrzejewskiej w Poznaniu.

Hanna Jaskuła - Finalistka Olimpiady Literatury i Języka Polskiego, studentka I roku studiów, Kierunek Filologia Polska na Wydziale Filologii Polskiej i Klasycznej Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu; absolwentka Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego im. św. Maksymiliana Marii Kolbego  w Szczecinie.

Antoni Jan Kałuża - Laureat Olimpiady Historycznej, student I roku studiów, Kierunek Międzyobszarowe Indywidualne Studia Humanistyczne i Społeczne na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu; absolwent II Liceum Ogólnokształcącego im. Generałowej Zamoyskiej i Heleny Modrzejewskiej w Poznaniu.

Paweł Kuderski - Laureat Olimpiady Filozoficznej, student I roku studiów, Kierunek Filologia Polska na Wydziale Filologii Polskiej i Klasycznej Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu; absolwent Liceum Ogólnokształcącego im. Józefa Wybickiego w Śremie

Jakub Nagórny - Finalista Olimpiady Chemicznej, student I roku studiów, Kierunek Chemia Aplikacyjna na Wydziale Chemii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, absolwent Uniwersyteckiego Liceum Ogólnokształcącego w Toruniu.

Krzysztof Karol Olachowski - Laureat Olimpiady Historycznej, student I roku studiów, Kierunek Prawo na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu; absolwent II Liceum Ogólnokształcącego im. Generałowej Zamoyskiej i Heleny Modrzejewskiej w Poznaniu.

Matylda Paszkiewicz - Finalistka Olimpiady Literatury i Języka Polskiego, studentka I roku studiów, Kierunek Filologia Polska na Wydziale Filologii Polskiej i Klasycznej Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu; absolwentka II Liceum Ogólnokształcącego im. Generałowej Zamoyskiej i Heleny Modrzejewskiej w Poznaniu.

Dominik Perliński - Finalista Olimpiady Filozoficznej, student I roku studiów, Kierunek Filozofia na Wydziale Filozoficznym Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu; absolwent II Liceum Ogólnokształcącego Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Koninie

Małgorzata Maria Richter -Laureatka Olimpiady Języka Angielskiego, studentka I roku studiów, Kierunek Filologia Germańska na Wydziale Neofilologii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu; absolwentka XVI Liceum Ogólnokształcące im. Charles de Gaulle'a, w Poznaniu

Julia Wiktoria Ryfa - Finalistka Olimpiady Języka Angielskiego, studentka I roku studiów, Kierunek Zintegrowane Planowanie Rozwoju na Wydziale Geografii Społeczno-Ekonomicznej i Gospodarki Przestrzennej; absolwentka I Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Ignacego Paderewskiego w Wałbrzychu

Marcin Sokołowski - Laureat Olimpiady Losy Żołnierza i dzieje oręża polskiego, student I roku studiów, Kierunek  Historia na Wydziale Historii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, absolwent Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Zamoyskiego w Zamościu

Jakub Nikodem Stelmach - Finalista Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym, student I roku studiów, Kierunek Prawo na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu; absolwent II Liceum Ogólnokształcącego im. Generałowej Zamoyskiej i Heleny Modrzejewskiej w Poznaniu.

Natalia Teklik - Laureatka Olimpiady Literatury i Języka Polskiego, studentka I roku studiów, Kierunek Filologia Polska na Wydziale Filologii Polskiej i Klasycznej Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu; absolwentka Liceum Ogólnokształcącego im. św. Marii Magdaleny w Poznaniu

Oliwier Urbański - Laureat Olimpiady Fizycznej, student I roku studiów, Kierunek Fizyka na Wydziale Fizyki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu; absolwent VII Liceum Ogólnokształcącego im. Dąbrówki w Poznaniu

Miłosz Andrzej Ziółkowski - Finalista Olimpiady Losy Żołnierza i dzieje oręża polskiego, student I roku studiów, Kierunek Prawo na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, absolwent Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Staszica w Zespole Szkół w Rzepinie

Nauka Ogólnouniwersyteckie